Natūralaus Šilko Skalbimas

Šilką būtina atsargiai skalbti. Geriausia rankomis, ne karštesniame negu 30 °C temperatūros vandenyje. Visiškai šaltas vanduo taip pat netinka. Jeigu skalbiama skalbimo mašina, būtina rinktis programą švelniems audiniams.

  • Negalima naudoti baliklių. Patartina naudoti skalbiklius, skirtus šilkui. Tai apsaugos, kad drabužiai neprarastų formos.
  • Ryškiai šilkinių drabužių spalvai išsaugoti naudinga į vandenį su skalbikliu įpilti acto. 2 I vandens reikės 3 šaukštų 9 % acto. Išskalbtų šilkinių drabužių nevalia gręžti. Reikia švelniai išpurtyti ir padžiauti pavėsyje.
  • Geriausia šilkinių audinių išvis nelyginti, o prieš džiaunant švelniai išpurtyti, kad neliktų raukšlių. Jeigu lyginti būtina, tai daryti reikia iš drabužio išvirkščiosios pusės, be garų, nekarštu lygintuvu.
  • Šilkinių drabužių negalima laikyti drėgnoje patalpoje. Nevalia jų dėti į plastikinius maišelius, nes audiniui būtina kvėpuoti.

Jeigu ant šilkinio drabužio atsirado alkoholio, plaukų lako, kvepalų ar kitokia sunkiai valoma dėmė, geriausia ją pašalinti valykloje sausu valymu.

Šaltinis: Natūralaus Šilko Skalbimas