Gyvūnų viešbutis. Priežiūra isvykstant atostogauti.

Atlikę naminius gyvūnus auginančių žmonių apklausą anglai apskaičiavo, kad šeimos vidutiniškai triskart per savaitę susikivirčija dėl šunų. Viena iš aštriausių temų – kur dėti augintinį prieš išvykstant atostogauti. Vienintelė išeitis – apgalvoti planą iš anksto.

SofahundStresą pasikeitus aplinkai ir patiria visi naminiai gyvūnai, tačiau jūrų kiaulytės, šinšilos, žiurkėnai ir žiurkės nuo streso kenčia bene labiausiai. Pasak veterinarijos gydytojos Birutės Šalnaitės, graužikai yra tokie jautrūs stresui, kad patyrę jį gali tiesiog nugaišti, todėl geriausia juos palikti namuose ir paprašyti atsakingo žmogaus, jog gyvūnėlius prižiūrėtų.

Tiesa, tokie gyvūnai labai kenčia ir nuo dėmesio stygiaus, jei su šeimininkais buvo įpratę bendrauti, tad graužikus prižiūrintiems žmonėms reikėtų paaiškinti ne tik apie tai, kaip juos maitinti, valyti narvelius, bet ir apie tai, prie kokios bendravimo „dozės” jie pripratę, kaip juos „pralinksminti”. Reikia šiek tiek supažindinti laikinus globėjus su įprasta gyvūnėlių nuotaika ir išvaizda, kad vėliau jie galėtų pastebėti jų pokyčius. Jeigu neturite kitos išeities, laikinus globėjus galite nusisamdyti iš įmonių, siūlančių stacionarias gyvūnų globos paslaugas. Tačiau, visų pirma, tai kainuos, antra, pašaliniam žmogui turėtumėte duoti savo buto raktus.

Emotion motionŽinoma, tikimybė, kad atsitiks kas nors bloga, – maža, bet kam prieš ilgai lauktas atostogas reikalingas nerimas? Be to, žmogus gali būti sąžiningas, tačiau kiek išsiblaškęs – o jei pamirš užrakinti duris ar pames raktus? Jei paliekate naminį gyvūną namuose ir kažkam įteikiate būsto raktus, pasirūpinkite, kad dar vienas žmogus turėtų papildomą raktų komplektą. Laikinam globėjui būtinai palikite informaciją, kaip susisiekti su jumis ar tuo žmogumi, kurį skiriate atsakingą. Taip pat būtina palikti veterinarijos gydytojo telefoną, jei kas nors nutiktų.

Baltijos kinologijos centras, vienas iš naminių gyvūnų viešbučių, priima ir smulkiuosius gyvūnus (kaina – 5-9 eurai už parą).

Vietoj šuns nepakiškime kiaulės

Jei tai ne pirmasis kačių šeimos augintinis, tikriausiai žinote, kad katėms reikia laiko susigyventi su kitomis katėmis ir šunimis, tad geriausia, jei laikinas globėjas neturės kitų augintinių, nebent jie būtų pažįstami. Tos pačios taisyklės galioja ir paukšteliams – jie nemėgsta triukšmo, staigių judesių, šunų ir kačių, tad pasirū-pinkite, kad sparnuočiai nepatirtų daugiau streso – jo užtenka vien persikrausčius iš vienų namų į kitus.

Roborovski HamsterReikėtų pasistengti nepakišti laikiniems globėjams kiaulės – perspėti apie galimą šeimos pagausėjimą, kokius nors priepuolius ar kitus augintinių ypatumus. Kartais šunų savininkai, norėdami kam nors įpiršti savo augintinius atostogų laikotarpiu, tik ir kalba apie tai, kokie jų augintiniai nuostabūs, neloja, nieko negraužia, yra be galo draugiški, dievina kates, lauke elgiasi kaip tikri džentelmenai ir t.t. Tačiau kas bus, jei jūsų augintinis išsiners iš antkaklio ir nurūks paskui katę laukais? Geriau viską, kas gali nutikti, pasakyti sąžiningai, tuomet jūsų geradariai bent jau paslėps į spintą proginius batus ir tvirčiau laikys augintinį lauke.

Ieškome šuniui viešbučio

Reikėtų žinoti, jog tam, kad šuo galėtų patekti į naminių gyvūnų viešbutį, jis turi būti paskiepytas nuo infekcinių ligų ir turėti tai patvirtinančius dokumentus (beje, nuo skiepo turi būti praėjęs atitinkamas laikas – augintinis negali būti paskiepytas prieš kelias dienas), taip pat būti specialiu antkakliu ar tam skirtais vaistais apsaugotas nuo erkių.

Paslaugų kainos priklauso nuo šuns svorio: iki 10 kg šuns priežiūra kainuoja apie 7 eurus, iki 20 kg – 8-9 eurus, daugiau kaip 20 kg – apie 10 eurų už parą. Kačių globos kaina nepriklauso nuo jų svorio, kainuoja maždaug kaip mažo šuniuko. Jeigu norėsite, kad jūsų augintinis būtų šeriamas globos įstaigos maistu, už jį dar reikės pakloti apie eurą per parą.

Here´s Looking At YouŠunų priežiūros namuose, jei atvykstama du kartus per parą, kaina – apie 6 eurus ir degalų išlaidos (apie 15 euro centų už kilometrą). Kačių priežiūra namie, jei atvykstama kartą per parą, kainuoja apie 3 eurus, taip pat prisideda degalų išlaidos.

Kai kurios naminių gyvūnų globos įstaigos siūlo paslaugą nuvežti ir atvežti gyvūnus, ir išties tai gera paslauga, nes prieš atostogas rūpesčių ir taip netrūksta. Vis dėlto geriausia nuvykti į vietą patiems, susipažinti su šeimininkais, pažiūrėti, kokiomis sąlygomis bus globojamas jūsų augintinis. Nors dažniausiai įsivaizduojame, kad kiekvienas gyvūnų priežiūros paslaugas teikiantis asmuo – šv. Pranciškus ar mažiausiai daktaras Dolitlis, praktika rodo, kad tarp jų yra įvairiausių žmonių.

Renkantis gyvūnams globos vietą reikėtų įsitikinti, ar ta įstaiga turi Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos išduotą licenciją. Tiesa, licencija dar ne viską garantuoja – tik tiek, kad patalpos gyvūnams laikyti yra tinkamos, laikomasi higienos normų ir t.t. Tačiau geros gyvūnų priežiūros ji neužtikrina.

posed and readytiddlesKiekvienas gyvūnas, atskirtas nuo šeimininko, patiria stresą, todėl atsisako ėdalo. Jei šeimininkas būna išvažiavęs ilgesniam laikui, gyvūnas, pradėjęs ėsti, po kurio laiko atsigauna, bet tai vis tiek jam kančia, kad ir kokios būtų sąlygos. Šunis geriausia palikti jų pažįstamiems žmonėms, kurie laiko ar anksčiau laikė gyvūnų, juos mėgsta ir pažįsta.

Reikia pripratinti

Just like a kid in a candy store.Nerimaujantiesiems, kad gyvūnas sunkiai adaptuosis naujoje aplinkoje, specialistai pataria į viešbutį kartu su gyvūnu atvežti jo guolį ar kokį nors žaislą, kad jis turėtų kažką, kas būtų sava, pažįstama, kas primintų namus. Prieš laikinus globėjus ar gyvūnų viešbutyje, dresuotojai pataria jį šiek tiek paruošti – neleisti, kad jis įprastų visuomet būti tik vienoje aplinkoje, su vienu žmogumi, t. y. trumpesniam ar ilgesniam laikui palikti augintinį pas vienus ar kitus pažįstamus ir leisti jam įsitikinti, jog šeimininkas visuomet grįžta. Be to, reikia „užtvirtinti” šią žinią tam tikrais žodžiais – „tuoj grįšiu” ar pan.

Šaltinis: Gyvūnų viešbutis. Priežiūra isvykstant atostogauti.