INTUICIJA. KAIP LAVINTI INTUICIJĄ

Intuicija – tai būsimų įvykių nuojauta, praktiškai neturinti racionalaus paaiškinimo. Tuo ji skiriasi nuo logiško situacijos suvokimo. Nuo paprastų nerimastingų minčių intuicija skiriasi tuo, kad pirmuoju atveju žmogus visą laiką laukia kažko netikėto, baisaus. Kitaip sakant, jis baiminasi, kad tik nenutiktų ko nors bloga – neatleistų iš darbo, neapvogtų. Paprastai rimtų prielaidų tokiems įvykiams net nėra, tačiau žmogus vis tiek save ir aplinkinius įtikinėja, kad, pavyzdžiui, rytoj jį greičiausiai atleis iš darbo. Žmogus, kuriam patologiškai padidėjęs nervingumas, nesugeba susikaupti, nervinasi, blogai dirba, netenka motyvacijos. Galiausiai iš tiesų jis atleidžiamas iš darbo ir tada skundžiasi:

Saturday Night Bus [Nighthawks]“Argi nesakiau? Aš jaučiau!“ Nors tai nebuvo jokia intuicija, tiesiog neigiamo mąstymo padarinys. O intuicija yra tarsi praregėjimas, kurį gali lydėti tiek nerimas, tiek begalinis džiaugsmas.

Ar įmanoma lavinti intuiciją?

Intuityviniai gebėjimai ypač išryškėja, kai žmogus patenka į ekstremalias sąlygas ir pradeda taikytis prie jų. Pastebėta, kad dėl didelių fizinių ar moralinių krūvių, ilgo badavimo, sunkios ligos žmogus gali pradėti visiškai kitaip suvokti tikrovę. Kai kurie įgyja netikėtų galių, gabumų, tarp jų -ir tiksliai nuspėti ateities įvykius. Psichologai sako, kad intuiciją lavina sąmoningas laikinas organizmo galimybių apribojimas. Tarkim, dešiniarankiai visą mėnesį stengiasi darbuotis kairiąja ranka, kairiarankiai – dešiniąja. Arba kurį laiką būti užrištomis akimis ir (arba) užkimštomis ausimis. Šis pratimas labai padeda lavėti šeštajam pojūčiui, kurį paprastai turi beveik visi neregiai ir kurtieji. Intuiciją padeda lavinti ir visose dvasinėse mokyklose praktikuojamas tylos įžadas. Kuo mažiau plepi, tuo giliau mąstai ir jauti.

Vision of a MysticIntuicijos testas:

1.    Ar būna taip, kad sunkios situacijos ar klausimo sprendimas gimsta nelauktai, tarsi nušvitimas? Taip/Ne

2.    Ar tau sekasi loterijose ar azartiniuose lošimuose? Taip/Ne

3.    Ar žinai, kas skambina, dar neatsiliepusi telefonu? Taip/Ne

4.    Ar pavyksta atspėti, ką netrukus pasakys pašnekovas? Taip/Ne

5.    Ar sapnuoji pranašingus sapnus? Taip/Ne

6.    Ar pasitaiko pagalvoti apie kokį nors žmogų ir tuoj pat jį sutikti arba gauti iš jo žinią? Taip/Ne

7.    Ar gali iš pirmo žvilgsnio apibūdinti pašnekovo charakterį? Taip/Ne

8.    Ar dažnai atrodo, kad jau matei, patyrei tai, kas vyksta? Taip/Ne

9.    Ar kada nors pavyko atspėti žmogaus vardą anksčiau, nei jis prisistatė? Taip/Ne

Kiekvieną teigiamą atsakymą įvertink pliusu. Kuo jų daugiau, tuo geriau išvystyta tavo intuicija.

Šaltinis: INTUICIJA. KAIP LAVINTI INTUICIJĄ