Paslaptingi Gyvūnai ir Būtybės

Tikriausiai esate girdėję istorijų apie po kalnus slampinėjančius sniego žmones arba Škotijos Loch Neso ežere gyvenančią paslaptingą ilgakaklę pabaisą. Visus panašius pasakojimus būtų galima išklausyti su skeptiška šypsena, jei vandens nedrumstų kriptozoologai – mokslininkai, tyrinėjantys mistiškas, paranormalias Žemės būtybes.

Kriptozoologai nė kiek neabejoja, kad mūsų planetoje vaikšto, ropoja, skraido ar plaukioja dar daugybė neatpažintų ir mokslui nežinomų būtybių. Pasak jų, drąsiai teigti, kad tokie padarai kaip sniego žmogus, banginiui prilygstantys paslaptingi kalmarai ar vandenyse plaukiojančios keistos pabaisos yra pasakų herojai, gerokai per anksti.

„Patirtis rodo, kad daugelis gandų, mitų ir legendų neatsiranda be pagrindo. Žinoma, kartais (ypač naktį) laki žmonių vaizduotė keistais siaubūnais paverčia ir kuo įprasčiausius, visiems puikiai pažįstamus gyvūnus, bet retkarčiais pasitaiko atvejų, kurie leidžia įtarti, jog iš tiesų kalbama apie kažką nenormalaus ir neregėta", – patirtimi dalijasi vienas garsiausių pasaulio kriptozoologų Lorenas Colemanas, tyrinėjęs daugelį per pasaulį nuaidėjusių anomalijų: sniego žmogų, Loch Neso pabaisą, žmogų drugį ir kt.

Šaltinis: Paslaptingi Gyvūnai ir Būtybės

Žymės: