Archive for the 'Kalėdos' Category

Kalėdiniai karpiniai iš popieriaus (Atsispausdinti)

Atėjus šventėms norisi pasipuošti namus, klases, ofisus ir kitas erdves. Nieko nėra šilčiau už savo rankų darbo papuošimus. Kalėdiniai karpiniai suteiks šventėms dar daugiau džiaugsmo ir laimės.

Kaip pasiruošti karpymo šabloną?

Galite atsispausdinti kiekvieną patikusį šabloną tiesiai iš kompiuterio. Tam reikia atsidaryti žemiau pateiktą karpinio failą ir pasirinkti File -> Print arba tiesiog klaviatūroje nuspausti Ctrl mygtuką ir jį laikant nuspaustą papildomai nuspausti P raidę.

Galite iškart atsispausdinti reikiamą kiekį kalėdinių karpinių arba jeigu turite nestandartinio dydžio spalvoto popieriaus išsikirpti 1 karpinio šabloną ir daugiau vienetų pasigaminti apibrėžiant karpinį ranką.

Gražių akimirkų ir jaukios nuotaikos!

kalediniai karpiniai

Kalėdiniai karpiniai (1)

kalediniai karpiniai2

Kalėdiniai karpiniai (2)

kalediniai karpiniai3

Kalėdiniai karpiniai (3)

Eglutės Vazonuose

Nukirstų eglučių gaila, nes po švenčių jas telieka išmesti.O pasodintas vazone galima pasodinti miške arba sodyboje ir netgi pasilaikyti kitiems metams. Tereikia sudaryti medeliams tinkamas sąlygas peržiemoti.

Jeigu turite galimybę, papuoštą eglutę laikykite vėsioje patalpoje. Geriau nestatykite jos arti radiatorių, židinio ar ant šildomų grindų, nes medelis pabus iš žiemos miego ir per anksti pradės leisti ūglius, sukraus pumpurus. Tada eglės negalėsite išnešti nei į balkoną, nei į terasą, nes bus neatspari šalčiui.

Po švenčių
■ Medelį kuo greičiau nupuoškite ir perkelkite į vėsią (tinkamiausia temperatūra – 0°C) patalpą, pavyzdžiui, verandą, įstiklintą balkoną, rūsį, garažą, sandėliuką. Jeigu kelias savaites kambaryje laikytą spygliuotį iškart išnešite į lauką, jis gali žūti.
■ Eglės, pasodintos dideliuose vazonuose, lengviau ištveria šaltį. Jeigu žiemą nespaudžia didesnis šaltukas, juos užtenka apvynioti storu vilnoniu audiniu, uždengti šiaudais arba eglišakėmis.
■ Deja, medeliai paprastai užauginami ar susodinami į gana mažus plastikinius indus, nes tokius paprasčiausiai lengviau parsinešti namo. Kad eglės šaknys žiemą juose neiššaltų, ją geriau palikite žiemoti vėsioje patalpoje arba prieš išnešdami į lauką gerai apšiltinkite iš šonų ir apačios. Pirmiausia vazoną su medeliu įdėkite į didelę medinę dėžę arba maišą (jį galite ir pačios pasiūti), tada į tarpus pridėkite šiltinamosios medžiagos: sausų lapų, mineralinės vatos, putplasčio, nereikalingų drabužių, suglamžytų laikraščių, pjuvenų ar šiaudų. Po dėže ar maišu dar pakiškite kelias medines arba putplasčio plokštes. Jeigu žiema labai šalta, stora medžiaga, popieriumi arba daržo plėvele uždenkite ir eglės šakas. Negalima eglės šakų dengti medžiagomis, kurios nepraleidžia oro, pavyzdžiui, polietilenu, nes pradės pūti.