Archive for the 'Kompiuteriai' Category

Mano IP

Norėdami pamatyti savo IP adresą eikite į šią svetainę, kurioje sužinosite daugiau apie Mano IP reikšmę.

Pirkimas Internetu – Elektroninė Prekyba

Drauge su interneto populiarumu auga ir elektroninių parduotuvių patrauklumas. Juk jose gali apsilankyti kada panorėjęs ir nė kojos nekeldamas iš namų. Vilioja ir galimybė apsipirkti pigiau.

Svarbiausia – saugumas
Jeigu niekada nesate pirkę internetu, ko gero, pagrindinis pavojus, sulaikantis nuo šio žingsnio, – baimė netekti pinigų ir likti be prekės. Čia peršasi pirma ir viena iš pagrindinių taisyklių – pirkti reikia tik patikimose, gerai žinomose interneto parduotuvėse.
Lietuvos policija iš tiesų nuolat sulaukia skundų dėl apgavysčių, duomenų vagysčių. Pavyzdžiui, žinoma atvejų apie fiktyviai sukurtas elektronines parduotuves. Taip viliojami pinigai ir prekės nepristatomos. Vieną dieną parduotuvė paprasčiausiai išnyksta…

pirkimas internetuKad pirkti internetu iš Lietuvos parduotuvių būtų saugu ir patikima, buvo įkurta Lietuvos elektroninės prekybos asociacija. Ji padės įvesti tam tikrą tvarką iki šiol nereglamentuotoje elektroninės prekybos srityje. Laikui bėgant saugumą ir gerą interneto parduotuvės vardą liudys tam tikras pažymėjimas.
Iš užsienio

Kitose šalyse, pavyzdžiui, JAV, esančios parduotuvės ne tik turi daugiau patirties, bet ir yra gerokai didesnės nei lietuviškos – pirkėjui gali pasiūlyti beveik viską, ko jis įsigeidžia. Kaip pirkti čia? Pirmiausia jums reikės mokėjimo kortelės. Interneto platybėse mokėti galėsite tik kreditine arba specialia virtualia, skirta tik atsiskaitymams internete, kortele. Jos sąskaitoje galite laikyti tik tiek pinigų, kiek jums reikia operacijai atlikti.

Top 10 Nesaugūs Slaptažodžiai

Nesaugiausi slaptažodžiai
Tikriausiai daugelis iš jūsų turite susikūrę ne vieną slaptažodį. Jei norite naudotis interneto erdve, elektroniniu paštu, elektroninėmis banko sąskaitomis, socialiniais tinklais ir pan., be šio dalykėlio nė iš vietos. Tik… klausimas, ar slaptažodžiai iš tiesų yra saugūs ir sergsti mus nuo visokiausių kibemetinės erdvės niekdarių. Pasirodo, ne visada, oi, ne visada.

Kompiuteriai: Debesų kompiuterija

Fire, Air, Earth and WaterPastaruoju metu pasaulio IT specialistų dėmesys prikaustytas prie naujos revoliucingos kompiuterių naudojimosi galimybės – angliškai vadinamos „cloud
computing“. Kas yra „cloud computing“ kol kas vienareikšmiškai negali atsakyti
niekas. Nėra vieningo termino atitikmens ir lietuvių kalboje. Dažniausiai vartojami
pavadinimai – debesų kompiuterija arba debesies architektūra.

Youtube Po Metų Gali Užsidaryti

Prieš 10 metų buvusios populiarios Napster programos nebėra, tą patį galima bus pasakyti ir apie Youtube, nes šiuo metu vyksta Viacom ir Google teismo procesas, po kurio bus nuspręstas tolimesnis 3 lankomiausio pasaulyje portalo likimas.
Kad ir kaip bepasibaigtų šis procesas, jo rezultatai bus ilgai cituojami visuose šaltiniuose.
Įdomiausia, jog sklinda kalbos, kad Viacom kompanija galėjo pati samdyti asmenis, kurie įkėlinėjo jai priklausančių kitų kompanijų filmus ir muziką į Youtube.

Jeigu teismas priims sprendimą, kad Youtube turi sumokėti kompensaciją, tai reikš jog bus sukurtas precedentas ir kitiems paduoti kompaniją Youtube į teismą bei reikalauti žalos atlyginimo. Greitai Youtube gali ir nebelikti.

Kaip Klausytis Radio Internetu (Su Winamp)

Internetas ir kompiuteris – galinga kombinacija, kuri pamažu gali išstumti televizorius ir radijo imtuvus iš savo lyderių pozicijų.

Prieš 10 metų galėjo kilti klausimas kur pasiklausyti radijo internetu, tačiau dabar tegali būti vienas klausimas – kaip išsirinkti ką klausytis. Internetinių radijo stočių yra šimtai jeigu ne tūkstančiai.

Kaip Padėti Eta Ženklą @

Jeigu nežinote, kaip padėti eta ženklą, kuris atrodo štai taip @, skaitykite toliau.

  1. Įsitikinkite, kad klaviatūroje yra nustatyta anglų kalba. Pažiūrėkite į apačioje dešinėje esančią ikoną su kalbos ženklu. Jeigu rodo LT, tai pakeiskite, kad būtų EN. (Jeigu EN ženklo nėra, vadinasi nesate nusistatę anglų kalbos kaip vieno iš varianto, tokiu atveju pereikite prie 4 žingsnio)LT ir EN kalbos
  2. Atsidarykite interneto naršyklės ar programos langą, kuriame norite padėti eta ženklą. Pažiūrėkite, kad vis dar rodytų EN, o ne LT prie kalbos ikonos.
  3. Dabar svarbiausias etapas. Nuspauskite ir laikykite CTRL mygtuką, esantį klaviatūros kairėje apačioje. Laikydami paspaudę CTRL mygtuką nuspauskite @ ženklo klaviatūros mygtuką. Ant šio mygtuko dar pavaizduota skaičius 2, kabutės “ ir kartais raidė Č. Esmė tame, kad norint parašyti eta ženklą, reikia naudoti CTRL (control) mygtuką.
  4. Papildomas žingsnis. Jeigu vis dėlto padėti eta ženklą niekaip nesiseka, greičiausiai tai galite padaryti nukopijavę šį ženklą iš šio puslapio ir įterpę, ten kur jums reikia.
    Su pele apibraukite @ ženklą, tada ant jo nuspauskite dešinį pelės klavišą ir pasirinkite copy. Vėliau toje vietoje kur norite įterpti @ ženklą, vėl nuspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite įterpti.

kaip-padeti-eta-zenkla

Jeigu vis dar iškyla problemų, rašykite į komentarų skyrių.

Ar žinote, kaip klaviatūroje rašomas euro ženklas? Skaitykite patarimą čią