Archive for the 'patarimas' Category

Laiko Planavimas Darbe

Laiko planavimas – iššūkis jūsų valiai. Bene geriausias būdas ją sustiprinti – netinkamus įpročius pakeisti naujais, naudingais. Užuot visą dieną kas valandą tikrinę savo elektroninio pašto dėžutę, tam skirkite konkretų laiką. Pavyzdžiui, 14 val. po pietų. Jei dėl darbo pobūdžio turite tai daryti dažniau, pasirinkite tris kartus per dieną, pavyzdžiui, 10 val., 14 val. ir likus keliolikai minučių iki darbo pabaigos – mažiau blaškysitės ir atidžiau atliksite darbus. Užuot tik atėję į darbą, išsivirę kavos, plepėję su kolegomis ar tikrinę elektroninį paštą, atlikite svarbiausią jūsų šiandienos sąraše esantį darbą. Sakoma, kad 21 dieną kartojamas veiksmas virsta įpročiu. Laiko tarpas ne toks jau trumpas, bet pasistengti verta!

Apie Mėnulio Kalendorių

Mėnulio pilnatis
* Per Mėnulio pilnatį negalima apipjaustyti augalų, tačiau patariama retinti daigus, purenti žemę bei rinkti sėklas ir vaisius būsimajai sėjai. Per Menulio pilnatį nepatariama sėti ir sodinti augalų, nes daugiausiai gyvybinės energijos gaus ne augalų vaisiai, o jų lapai.
Mėnulio delčia
* Per Mėnulio delčią patariama purenti lysves. Jei šiuo laikotarpiu supurensite dirvą, joje augantys augalai ims sparčiau augti.
Per Mėnulio delčią, prieš pat jaunate patariama kasti šakniavaisius, nes šiuo laikotarpiu iškasti šakniavaisiai yra patys skaniausi ir geriausiai laikosi.
Mėnulio jaunatis
* Per Mėnulio jaunatį, o taip pat saulės ir Mėnulio užtemimų dienomis nepatariama nieko nei seti, nei sodinti, nei apipjaustyti augalų, nes smo laikotarpiu augalai negaus jiems reikalingos gyvybines energijos. Per Mėnulio jaunatį pasėtos sekios prastai sudygsta, o neretai ir supūva.

Kambariniai Augalai Sausio Mėnesį

* Sausio mėnesį apžiūrėkite palmių lapus. Šildomose patalpose būna pernelyg sausas oras, todėl neretai palmių lapus pažeidžia voratinklinės erku-tės. Pažeisti voratinklinių erkučių palmių lapai pagelsta, o vėliau ir nuvysta. Norėdami palmes apsaugoti nuo erkučių, padidinkite patalpose oro drėgnumą, augalus dažniau purkškite vandeniu, šalia jų pastatykite indus su vandeniu arba įrenkite vandens fontanėlius.
* Margalapiai kambariniai augalai žiemą dažnai nusidažo lygia žalia spalva.
Kambarinių augalų lapai netenka margaspalvio rašto, kad jiems trūksta šviesos, todėl margalapius kambarinius augalus žiemą būtina laikyti pačiose šviesiausiose vietose.
* Jei dirva vazonuose perdžiuva, vazonus su kambariniais augalais pamerkite kibire vandens ir laikykite tol, kol iš vandens nustos kilę oro burbuliukai.
* Jei kambarinius augalus pažeidė amarai ar baltasparniai, ant kiekvienos palangės išilginio metro padėkite geltonos spalvos lentelę, išteptą specialiais klijais. Geltona spalva vilioja augalų kenkėjus, todėl jie ir prilimpa prie nedžiuvančių klijų.