Ankstyvųjų Agurkų Auginimas Šiltlysvėje

Šiltlysvės paruošimas

Ankstyvą agurkų derlių galima išauginti atitinkamai paruoštoje lauko šiltlysvėje. Lysvei pasirenkama šviesi nuo vėjo apsaugota vieta. Lysvei formuoti reikia surinkti augalų lapų, nupjautos žolės, mažų šakelių, šapelių, susmulkintų šiaudų (puiku, jei tai šiaudai su mėšlu), spyglių, pjuvenų, skiedrų ir t. t. Viskas gerai sumaišoma ir formuojama 50-60 cm aukščio bei 80 cm pločio lysvė. Ji gerai apspaudžiama iš visų pusių ir laistoma iš karšo vandens, srutų, nitrofoskos ir vario sulfato paruoštu tirpalu (10 l 80 °C vandens, 1 kg srutų, 2 šaukštai nitrofoskos, 1 šaukštelis vario sulfato).

Kiekvienam kvadratiniam metrui lysvės reikia supilti apie 6 l tokio tirpalo bei suberti po stiklinę pelenų ir dolomitmilčių. Išilgai lysvės padaromas 15 cm gylio ir 40-45 cm pločio griovelis ir į jį priberiama dirvožemio. Tada visa lysvė užberiama maždaug 10 cm dirvožemio mišinio sluoksniu (mišinį gali sudaryti 5 dalys durpių, 3 dalys nešviežio mėšlo, 2 dalys pagulėjusių senų pjuvenų, 1 dalis daržo žemės).

Po to lysvė vėl laistoma 40 °C temperatūros vandens, vario sulfato ir nitrofoskos mišiniu (10l vandens, 1 šaukštelis vario sulfato, 1 šaukštas nitrofoskos). 1 m2 lysvės pilama apie 5 l tirpalo.

Agurkai šiltlysvėje

Sodinimas. Lysvė paruošiama gegužės 11-12    d., o agurkai sėjami ar jų daigai sodinami atsižvelgiant į oro sąlygas gegužės 13-15 ar 23-24 dienomis. Sėklos beriamos į 2,5 cm gylio vageles po 1-2 sėklas maždaug 60 cm atstumu. Išdygus dviem daigams silpnesnis išraunamas, o paaugę daigai nukreipiami į skirtingas lysvės puses. Pasėjus ar pasodinus agurkus lysvę būtina uždengti dvigubu plėvelės sluoksniu. Vėliau šiltomis dienomis vieną sluoksnį galima nuimti. Birželį plėvelę iš pietų pusės galima pakelti, tačiau, jei naktį oro temperatūra būna žemesnė nei 15 °C, agurkus reikia vėl uždengti.

Šaltinis: Ankstyvųjų Agurkų Auginimas Šiltlysvėje