Archive for the 'Sveikata' Category

Kaip Prailginti Gyvenimo Trukmę?

Jeigų manote, kad jūsų gyvenimo trukmė priklauso  nuo paveldimumo, esate tik iš dalies teisus. Genetika, žinoma, turi didelę įtaką ilgaamžiškumui -bet jūs patys šį procesą galite paveikti daugiau, negu manote.

Vaikščiokite gamtoje 30min. kasdien.

Pridės 2,2 metų

PrincessKasdieniai pasivaikščiojimai labai svarbūs siekiant palaikyti pastovų svorį, mažinti širdies ir kraujagyslių ligų bei diabeto riziką, bet kartais 30 min. nepakanka. Tai priklauso nuo to, kaip greitai vaikščiosite.

Lėtinio Nuovargio Priežastys ir Gydymas

Gal per mažai judi?

Nuovargio priežastis tyrę amerikiečių medikai keliems šimtams savo pacientų paskyrė labai neįprastą gydymą- aerobikos treniruotes tris kartus per savaitę. Po mėnesio 90% tiriamųjų džiaugėsi akivaizdžiai pagerėjusia sveikata: jie tapo darbingesni, atsparesni stresams. Maždaug pusė tiriamųjų prisipažino, kad jie kur kas geriau miega, dėl to ir dienąjaučiasi žvalesni.

Zumba Fest 2011Tokios terapijos principas paprastas: energija, kurią tenka įdėti sportuojant, labai paspartina medžiagų apykaitą, todėl visos organizmo funkcijos pagerėja. Tiesa, mankštintis reikėtų reguliariai, bet stengtis daryti tik tai, kas tau teikia tikrą malonumą. Jei neturi noro eiti į tvankią sporto salę, neprievartauk savęs – maloniai pasivaikščioti bus tikrai naudingiau. Kai turi galimybę, paplaukiok baseine – paspartės kraujotaka, greičiau atsipalaiduos raumenys, pagerės nuotaika. Kartais atsibodusias treniruotes naudinga (ypač šaltuoju metų laiku) pakeisti pirties procedūromis (eik ne tik į sauną, bet ir į garinę ar aromatinę pirtį).

Gal trūksta šviesos?

Long DayAtėjo tamsiausias metų laikas – švinta vėlai, o temsta anksti. Šviesos trūkumas – bene dažniausia nepaaiškinamo nuovargio priežastis. Taigi gaudyk kiekvieną šviesos spindulį. Įdienojus stenkis išeiti pasivaikščioti – net apniukusiu oru lauke būna gana šviesu. Būdama patalpoje netaupyk elektros – sveikata, šiaip ar taip, brangesnė. Kai liūdna ar nuobodžiauji, žvilgsnį nukreipk ne į tamsą, kuri tvyro už lango, o į gyvą ugnį-židinyje spragsinčias malkas, žvakių liepsneles. Nebloga išeitis galėtų būti soliariumas. Dirbtinės saulės spinduliai neįtikėtinai veiksmingai nuveja nuovargį, padeda įveikti net depresiją. Vis dėlto turėtum žinoti, kad soliariumas tinka ne visiems. Jei gydaisi antibiotikais ar hormoniniais preparatais, į soliariumą neik, kol nepasveiksi. Niekada nesidegink soliariume, jei tavo kūnas nusėtais apgamais.

Soliariumo Poveikis Žmogaus Organizmui

Soliariumų lempos skleidžia UV spindulius, kaip ir saulė. Maždaug 80-90% odos vėžio atvejų išsivysto būtent dėl UV spindulių poveikio. Pasitaiko, kad lankytojai nekreipia dėmesio į stipresnį odos paraudimą, sudirgimą ir toliau lankosi soliariume. Stiprus ir greitas įdegis – odos vėžio rizikos veiksnys. Aktyviausi lankytojai gali sulaukti nepageidaujamo UV spindulių poveikio – pernelyg ankstyvo odos senėjimo, daugybinių pigmentinių dėmių, odos karcinomos ar melanomos.

Surf´s up...Pasaulinė Sveikatos Organizacija ir Pasaulinė kovos su vėžiu organizacija nerekomenduoja lankytis soliariume vien dėl poreikio atrodyti patraukliau. Anot jų, UV spindulių kursai yra saugiausi, kai stebi medikai, naudojamos sertifikuotos lempos ir kontroliuojama, kad jų poveikis būtų saugus.

Fototerapija, arba gydymas ilgųjų bangų (UVA) arba vidutinio ilgio (UVB) spinduliais, taikoma esant atopiniam ir alerginiam kontaktiniam dermatitams, žvynelinei ir kitoms dermatozėms. Svarbu šias procedūras skirti individualiai, nes kiekvieno jautrumas UV spinduliams yra skirtingas. I ir II odos tipo ir turintiems daug pigmentinių dėmių ar apgamų žmonėms soliariume lankytis nepatariama, o esant daugybiniams ar pakitusiems apgamams,piktybiniams odos navikams netgi draudžiama.

Reikėtų pasidomėti, ar odos vėžiu nesirgo šeimos nariai. Soliariumas netinka, jei vartojami antibiotikai, diuretikai, sulfanilamidai, antidepresantai, kontraceptinės priemonės, provitaminas A. Pastarasis gali įjautrinti odą UV spinduliams, todėl galimas stiprus, net su pūslėmis, odos uždegimas. Soliariume nenaudokite įdegį skatinančios ar įprastos kosmetikos, dezodorantų.

UV spinduliai slopina odos ląstelių imunitetą, dėl jų poveikio gali suaktyvėti kai kurios lėtinės virusinės infekcijos, pvz., kerpes simplex viruso sukelta lūpų pūslelinė.O tam, kad vyktų fiziologinis vitamino D atsinaujinimas, baltaodžiams užtenka pabūti kelias minutes įprastoje dienos šviesoje.

Ką daryti nusideginus?

Pirmoji pagalba nusideginus odą. Ką reikia daryti.

  1. Jei nėra pūslių, nudegusią vietą atšaldykite vandeniu arba ledais ir apibarstykite soda.
  2. Skausmas kaipmat sumažės, jei ant pažeistos odos uždėsite perpjautą žalią bulvę ir palaikysite.
  3. Nudegusią vietą apšlakstykite alavijo sultimis (nuskinkite šaknie ir, išskobę minkštimą, išspauskite kelis lašus) ir leiskite joms susigerti.

Čiobrelių Arbata Sveikatai

Smulkiais violetiniais žiedeliais nusėtas krūmelis – vaistas nuo visų ligų. Daugeliui maisto patiekalų išskirtinį skonį suteikiančiuose prieskoniuose gausu biologiškai aktyvių medžiagų: vitamino C, eterinio aliejaus, flavonoidų. Čiobreliai ne tik valo organizmą, gerina žarnyno ir skrandžio veiklą, gydo kvėpavimo ir odos ligas, bet ir kelia nuotaiką.

ciobreliu arbata

ciobreliu atbata

Natūraliosios medicinos atstovai tikina, kad čiobreliai yra vieni naudingiausių raminamųjų augalų. Šios žolelės stiprina nervų sistemą, padeda atsikratyti melancholiškų minčių. Nuo seno žmonės po pagalve dėdavo čiobrelių žiedų, kad miegas taptų ramesnis, nekankintų košmarai, o prabudus-slogutis.

Čiobrelių arbata. Šaukštelį džiovintų čiobrelių užpilti 200 ml verdančio vandens. Palaikyti 10-15 min. Pagardinti medumi.

Negalite atsikratyti dirginančių minčių? Išsimaudykite čiobrelių vonioje (400 g džiovintų čiobrelių užpilti 2 l verdančio vandens, šiltai palaikyti apie 15 min., perkošus antpilą supilti į šilto vandens vonią). Po maudynių įsisupę į švelnų drabužį lovoje pasilepinkite ir drąsos suteikiančių žolelių arbata. Jeigu dažnai negalite sudėti bluosto, jaučiate nervinę įtampą ir dirglumą, nerandate jėgų kovoti su stresu, vargina nuotaikų kaita ir įvairūs nerviniai sutrikimai, po maudynių leiskite kūnui išprakaituoti. Tiesa, čiobrelių voniomis nepatartina piktnaudžiauti. Lepinkitės kartą per dieną, geriau rytais. Tikima, kad čiobrelis – puikus amuletas, kuris įkvepia žmogui džiaugsmo, ramybės. Nedidelė čiobrelių puokštelė, įkišta į drabužio kišenę, gali įkvėpti pasitikėjimo savo jėgomis. Teigiamai veikia čiobrelių kvapas.

Jonažolės Arbata

Šiose geltonžiedėse vaistažolėse gausu vitaminų C, P P, P, flavonoidų, karoteno, cholino, mineralinių druskų, saponinų, dervų, eterinio aliejaus, taninų, organinių rūgščių, fitoncidų. Daugiausia veikliųjų medžiagų yra sultyse. Jonažolių arbatą geriausiai gerti vakare, kad iki miego ji pradėtų veikti. Vengti vartoti vasarą, nes fotoaktyvus augalas gali sukelti alergiją.

jonazole

jonažolė

Senolių vadintos žolėmis nuo 99 ligų, jonažolės vartojamos nervų sistemos ligoms gydyti. Jos naudingos pesimistams, mat kelia nuotaiką, padeda atgauti dvasinę pusiausvyrą. Veikliosios medžiagos hipericinas ir hiperforinas atkuria sutrikusias smegenų funkcijas, ir siela atsigauna. Sudirgusius žmones jonažolės ramina. Jos šalina neurozes, lengvina depresiją. Tiesa, jautresniems žmonėms šios vaistažolės gali ne teikti ramybės pojūtį, o sudirginti, sukelti nerimą.

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad jonažolės gerina nuotaiką, didina atidumą ir sutelktumą, grąžina darbingumą, mažina drovumą, vidinę baimę, šalina galvos skausmus. Jonažolėse esančios medžiagos, ypač hipericinas ir kirą, sustiprina saugumo jausmą.

Jonažolė angliškai vadinama St. John’s Wort.

Vaiku Imuniteto Stiprinimas

Statistika rodo, kad vaikų imunitetas kasmet silpnėja. Kodėl taip yra?

Gyvename vis labiau užterštoje aplinkoje, valgome mažiau natūralaus maisto, buityje naudojame daug chemikalų ir pan. Visa tai silpnina imunitetą, ypač mažų vaikų. Taip pat jį silpnina įvairios virusinės infekcijos, nuovargis, miego stygius ir t.t.. Vaikai per mažai laiko praleidžia gryname ore, nepakankamai juda, per ilgai sėdi prie kompiuterio, gyvena ne pagal režimą.

Kodėl šiais laikais tiek daug alergiškų vaikų?

Ice creamTam įtaką daro gyvenimo būdas, oro tarša, mityba ir paveldimumas, ypač jei abu tėvai buvo alergiški. Alergija gali išsivystyti ir tiems mažyliams, kurie nuo mažens auga šiltnamio sąlygomis. Norint išvengti jos, vaikų mitybą reikėtų papildyti naujais produktais ir kaskart stebėti organizmo reakciją į juos, ypač davus pomidorų, kviečių, kiaušinių, riešutų, pieno produktų, žuvies. Saugiausi maisto produktai – rūgusio pieno, liesa kiauliena, jautiena, triušiena, agurkai, ryžiai, kriaušės ir pan. Įtarus alergiją būtina pasikonsultuoti su specialistu. Išsiaiškinus priežastį, vengti alergeno.

Kraujas Iš Nosies. Kaip sustabdyti

Nosies kraujavimą dažniausia sukelia mechaninis ar cheminis nosies gleivinės pažeidimas, smulkiųjų nosies gleivinės kraujagyslių trūkimas, čiaudėjimas, nosies krapštymas, taip pat aukštas kraujo spaudimas.

  • Nukentėjusįjį nuraminkite, ypač jei tai vaikas. Padėkite jam atsisėsti ir palenkti galvą į priekį. Dėmesio! Neleiskite nukentėjusiajam atlošti galvos, nes kraujas iš nosies gali subėgti į ryklę ir sukelti vėmimą.

Liepkite nukentėjusiajam kvėpuoti pro burną ir užspausti šnerves. Tuo metu negalima šniurkščioti, ryti, kalbėti – tai trukdys kraujui nosyje sukrešėti.

  • kraujas is nosiesJei kraujuoti nustoja, bet paskui vėl pradeda, nosį vėl užspauskite.

Jei kraujavimas nepraeina per 30 minučių (tris kartus užspaudžiant nosį po 10 minučių), vežkite nukentėjusįjį į ligoninę, pakeliui laikydami jo nosį užspaustą, o galvą palenktą.

  • Kai kraujuoti nustoja, nukentėjusiojo galva vis dar turi būti palenkta į priekį.

Kraujavimą iš nosies galima sustabdyti uždėjus ant nosies šaltą kompresą (ledo gabalėlius arba šaltame vandenyje pamirkytą skudurėlį). Nukentėjusysis turėtų porą valandų pailsėti, vengti nuovargio ir stengtis nešnypšti nosies.

Sutrūkinėję kapiliarai ant veido

Per odą persišviečiančios rausvos ar violetinės gyslelės – kuperozė – ženklas, kad kraujagyslių sienelės prarado elastingumą. Dažniau taip atsitinka šviesiaplaukėms, turinčioms jautrią odą, taip pat toms moterims, kurios ilgai vartoja hormoninę kontracepciją. Daug lemia ir paveldėjimas, netinkama mityba, ypač angliarūgštės prisotintų ir tonizuojamųjų gėrimų vartojimas -burbuliukai plečia kraujagysles. Kenkia ir rūkymas, besaikis deginimasis saulėje ar soliariume. Stipriai išsiplėtusios ir išryškėjusios kraujagyslės gali signalizuoti apie širdies ir kraujagyslių, odos ligas (rožinę ir kt.). Būtina konsultuotis su kosmetologu ar dermatologu.

KAIP GYDOMA

Distorted SelfieIšsiplėtusios veido kraujagyslės yra šalinamos lazeriu, intensyvia impulsine šviesa, skleroterapija, elektrokoaguliacija ir termokoaguliacija. Iš pradžių nepatartina griebtis drastiškų, kraštutinių priemonių (jos ir brangiau kainuoja). Vertėtų apsilankyti pas kosmetologę, ji patars, kaip prižiūrėti odą, parinks priemones ir atliks reikiamas procedūras be didelės intervencijos. Be to, jei nekeisite nesveiko gyvenimo būdo, mitybos, jokios priemonės neduos ilgalaikių rezultatų.

NATŪRALIOS PRIEMONES NUO PERŠALIMO, GRIPO, KARŠČIAVIMO

•    Jei peršalote, susirgote gripu, skauda galvą, kaktą, kaklą ir sinusų sritį įtrinkite ricinos aliejumi. Prasidėjusį kosulį gali numalšinti ricinos aliejaus kompresai, dedami ant krūtinės. Truputi pašildytu aliejumi suvilgykite minkšto audeklo skiautę (geriausia 一 flanelės) ir užklokite krūtinę. Tada ją pridenkite ir pagulėkite apie 15 min. Procedūrą pakartokite kelissyk per dieną.

Week 7/52: A cup of tea•    Po šaukštelį džiovintų aviečių, spanguolių, bruknių, putinų ir šermukšnių uogų užplikykite 200 ml verdančio vandens ir gerkite 3 kartus per dieną. Tai vitamininga arbata visai šeimai, padeda karščiuojant.

•    2 šaukštus džiovintų aviečių uogų ir susmulkintą išdžiovintą avietės šakelę užplikykite stikline (200 ml) verdančio vandens, uždenkite ir palaikykite. Kai atvės, po pusę stiklinės gerkite 3-4 kartus per dieną. Galima paskaninti medumi. Tokia arbata aktyvina medžiagų apykaitą, mažina karščiavimą ir uždegiminius procesus.

•    Po žiupsnelj džiovintų liepų ir medetkų žiedų užpilkite 2 stiklinėmis vandens, pavirinkite apie 5 min., palikite atvėsti. Pagardinkite medumi ir gerkite kelis kartus per dieną. Didina prakaitavimą, gerai malšina karščiavimą.