Cholesterolis. Kaip sumažinti cholesterolį?

Blogojo cholesterolio kiekio padidėjimą kraujyje  labiausiai lemia nesveika mityba, įtakos taip pat turi įvairios ligos, genetinis paveldėjimas ar tam tikrų vartojamų cheminių vaistų šalutinis poveikis. Cholesterolio kiekis padidėja dėl autoimuninės sistemos (cukrinio diabeto ir kt.), kepenų, inkstų, skydliaukės ligų, nutukimo ar hormonų sistemos veiklos sutrikimų.

Una bella coppia?Gydymą galima skirti tik prieš tai nustačius cholesterolio kiekio padidėjimo priežastį. Gydytojas turėtų ištirti, ar nėra vidaus organų pažeidimų ir pan. Jei priežastis yra konkreti liga, ją gydant atsistato ir cholesterolio kiekis.

Esant padidėjusiam cholesterolio kiekiui kraujyje, galima pritaikyti ir nekenksmingą, šalutinio poveikio neturintį homeopatinį gydymą (homeopatiniai vaistai parenkami individualiai) Jeigu cholesterolio kiekis padidėjo dėl nesveikos mitybos, tinka visos vaistažolių arbatos ar natūralūs preparatai, kurie gerina kepenų veiklą. Tačiau pirmiausia patarčiau keisti mitybos įpročius ir atsisakyti riebaluose kepto maisto.

Deja, daugelis įpratę viską kepti: nuo bulvyčių iki mėsos. Net jei žmogus nevartoja kiaulienos, neturi antsvorio, bet valgo riebaluose keptą maistą, gali padidėti blogojo cholesterolio kiekis – aukštoje temperatūroje riebalai išskiria toksines, kancerogenines medžiagas, kurios kenkia kraujagyslėms, kepenims.

Reikėtų vengti ir paslėptų blogųjų riebalų, margarino, genetiškai modifikuoto aliejaus, kurių dedama į kepinius (bandeles, sausainius ir pan.), šokoladą, ledus ir kt. Patarčiau nevartoti produktų, kurių sudėtyje yra sojų lecitino, nes jis dažniausiai yra genetiškai modifikuotas. Genetiškai modifikuotų produktų biocheminė formulė netinka mūsų organizmui, todėl jis jų gerai neįsisavina. Iš valgiaraščio derėtų išbraukti riebią mėsą (ypač kiaulieną), nepiktnaudžiauti kiaušiniais ir riebiais pieno produktais.

Heart Attack on a BunReikėtų valgyti liesų maisto gaminių, kuriuose yra mažiau sočiųjų riebalų ir cholesterolio. Jeigu blogojo cholesterolio kiekis yra padidėjęs, nereikėtų vartoti majonezo, rūkytų mėsos gaminių. Nepiktnaudžiaukite kiaušiniais (nevalgykite jų dažniau nei 2 kartus per savaitę). Į valgiaraštį reikėtų įtraukti daugiau daržovių, nes jose daug mikroelementų (kalio, magnio ir vitaminų), kurie reikalingi, kad būtų geras kraujas.

Gerųjų riebalų ir vitamino E gausu riešutuose bei įvairiose sėklose. Stenkitės pagal mūsų protėvių papročius bent per gavėnią valgyti ne lašinius, o kanapinio maisto: sumaltų kanapių sėklų ir linų sėmenų, pagardintų česnakais ir druska. Tai – pats pigiausias vertingų gerųjų riebalų šaltinis.

Veiksmingai blogojo cholesterolio kiekį mažina, o gerojo didina žuvų taukai ir omega-3 riebalų rūgštys, vitaminas E, gudobelės, amalai, dobilai, dirviniai asiūkliai, česnakai ir kt. Pastebėta, kad skirtingais metų laikais cholesterolio koncentracija kraujyje svyruoja: žiemą ir rudenį jo kiekis kraujyje paprastai padidėja, vasarą ir pavasarį-sumažėja.

Šaltinis: Cholesterolis. Kaip sumažinti cholesterolį?