Čiobrelių Arbata Sveikatai

Smulkiais violetiniais žiedeliais nusėtas krūmelis – vaistas nuo visų ligų. Daugeliui maisto patiekalų išskirtinį skonį suteikiančiuose prieskoniuose gausu biologiškai aktyvių medžiagų: vitamino C, eterinio aliejaus, flavonoidų. Čiobreliai ne tik valo organizmą, gerina žarnyno ir skrandžio veiklą, gydo kvėpavimo ir odos ligas, bet ir kelia nuotaiką.

ciobreliu arbata

ciobreliu atbata

Natūraliosios medicinos atstovai tikina, kad čiobreliai yra vieni naudingiausių raminamųjų augalų. Šios žolelės stiprina nervų sistemą, padeda atsikratyti melancholiškų minčių. Nuo seno žmonės po pagalve dėdavo čiobrelių žiedų, kad miegas taptų ramesnis, nekankintų košmarai, o prabudus-slogutis.

Čiobrelių arbata. Šaukštelį džiovintų čiobrelių užpilti 200 ml verdančio vandens. Palaikyti 10-15 min. Pagardinti medumi.

Negalite atsikratyti dirginančių minčių? Išsimaudykite čiobrelių vonioje (400 g džiovintų čiobrelių užpilti 2 l verdančio vandens, šiltai palaikyti apie 15 min., perkošus antpilą supilti į šilto vandens vonią). Po maudynių įsisupę į švelnų drabužį lovoje pasilepinkite ir drąsos suteikiančių žolelių arbata. Jeigu dažnai negalite sudėti bluosto, jaučiate nervinę įtampą ir dirglumą, nerandate jėgų kovoti su stresu, vargina nuotaikų kaita ir įvairūs nerviniai sutrikimai, po maudynių leiskite kūnui išprakaituoti. Tiesa, čiobrelių voniomis nepatartina piktnaudžiauti. Lepinkitės kartą per dieną, geriau rytais. Tikima, kad čiobrelis – puikus amuletas, kuris įkvepia žmogui džiaugsmo, ramybės. Nedidelė čiobrelių puokštelė, įkišta į drabužio kišenę, gali įkvėpti pasitikėjimo savo jėgomis. Teigiamai veikia čiobrelių kvapas.

Šaltinis: Čiobrelių Arbata Sveikatai