Kirmėlės Žarnyne

Kas nustatė normą, kiek galima turėti kirmėlių, utėlių ar kitokių gyvių? Niekas. Nes tai nėra normalu. Kirmėlės yra parazitai, kurie eikvoja maistingąsias medžiagas, valgo, geria už dyką, o už šiukšlių išvežimą nemoka.

Parazitai organizmui daro didžiulę žalą. Kirmėlės išskiria toksinių imuninę sistemą slopinančių medžiagų. Kai imunitetas silpnas, organizmas nepajėgia kovoti su virusais ir kitais ligų sukėlėjais.

Taigi kirmėlės gali tapti daugelio negalavimų ir ligų – alergijos, lėtinės slogos, opaligės, pagaliau vėžio (nelygu, kokių parazitų užsiveisė organizme) priežastimi. Kad vaiko organizme yra kirmėlių, gali išduoti nosies niežulys, padidėjęs saldumynų potraukis (kirmėlės labai juos mėgsta). Taip pat galite įtarti turint kirminų, jeigu vaikas kramto nagus, jam dažnai skauda, pamaudžia pilvuką. O štai suaugusieji gali nejusti jokių simptomų. Dažnai numoja-me ranka į virškinamojo trakto sutrikimus, galvos skausmus – manome, kad kažko užvalgėme. Pažiūrėkite, visos gatvės, kiemai pilni šunų išmatų. Kirminų kiaušinėlių į namus parsinešame su batais, keturkojai – ant letenų. Jų galime įkvėpti su dulkėmis, vaikai pri- sirankioja ropodami po grindis. Be to, apsikrėsti parazitais galime ir viešojo maitinimo įstaigose. Niekas negali garantuoti, kad maistas ruošiamas laikantis asmens higienos.

Žarnyno valymas nėra pagrindinė priemonė parazitams naikinti. Ši procedūra taikoma žarnynui gydyti. Tai bendra sveikatinimo priemonė, kuri taip pat išvalo žarnyną ir nuo parazitų. Paprastai po žarnyno valymo koreguojama mityba, skiriami preparatai mikroflorai atnaujinti ir kt. Kirminai nemėgsta šviežio žalio, ląstelienos turinčio maisto. Reikėtų daugiau valgyti česnakų, moliūgų sėklų, graikinių riešutų ir jų antpilų. Nuo kirmėlių skiriama įvairių vaistažolių arbata (pelynų, didžiųjų debesylų, britkrėslių). Geriausiai pasikonsultuoti su specialistu. Juodieji ridikai veikia silpniau, bet juos naudinga vartoti, nes turi bendrą valomąjį poveikį.

Šaltinis: Kirmėlės Žarnyne