Širdies ligos

Širdies ligos tradiciškai laikomos vyriškomis. Tačiau… širdies ligomis suserga šešis kartus daugiau moterų negu, pavyzdžiui, krūties vėžiu. Ar tai – ne svari priežastis labiau rūpintis savo širdimi? Juolab kad yra daugybė nemokamų būdų, padedančių išsaugoti sveiką širdį.

Big Heart of Art - 1000 Visual MashupsProfilaktiniai sveikatos tikrinimai.

Jei tau per keturiasdešimt, bent kartą per metus apsilankyk pas šeimos gydytoją vien tam, kad tau būtų pamatuotas kraujospūdis, ištirtas cholesterolio ir cukraus kiekis kraujyje. Iškilus abejonėms konsultuokis su keliais specialistais. Judėjimas. Jei mėgsti ir turi laiko, lankyk sporto klubą. Jei to daryti negali -mankštinkis namie ar bent jau daugiau vaikščiok pėsčiomis. Kai judi, gerėja kraujotaka, širdis gauna daugiau gyvybiškai svarbaus deguonies.

Magnis. Jei aktyviai gyveni, vartok magnio. Daug šio širdies veiklą reguliuojančio mikroelemento pasišalina su prakaitu. Jei nori išsaugoti sveiką širdj, stenkis, kad magnio netrūktų: gerk kakavos, pasmaližiauk šokoladu, valgyk įvairių grūdų košių, riešutų, bananų, tamsiai žalios spalvos lapinių daržovių.

Nerūkymas. Rūkančiųjų kraujagyslės būna plonos ir trapios, pulsas spartesnis, kraujospūdis padidėjęs. Mat veikiama nikotino širdis susitraukinėja gerokai dažniau nei turėtų. Cigaretėse esantis anglies monoksidas padeda cholesteroliui žaloti arterijų sieneles. Be to, mesdami rūkyti, ne tik padarysite gerą darbą savo širdžiai, bet ir sutaupysite krūvas pinigų, kurias išleisdavote cigaretėms.

Mažiau mėsos. Šis produktas turi būti ne patiekalo pagrindas, o tik nedidelis priedas. Užuot kirtusi mėsos kepsnius, dažniau rinkis žuvį, kokybišku aliejumi gardintas daržoves.

Precious HeartFolinė rūgštis. Ši medžiaga svarbi ne tik nėščiosioms. Tyrimais nustatyta, kad reguliariai vartojama folinė rūgštis kartu su vitaminais B6 ir B12 užkerta kelią kraujotakos sistemos ligoms. Šie vitaminai net trečdaliu sumažina didžiausio kraujotakos ligų kaltininko homocisteino kiekį kraujyje ir padeda išvengti išeminės širdies ligos, trombozės bei infarkto.

Česnakai. Ne itin malonus kvapas -smulkmena palyginti su puikiomis česnakų savybėmis. Daugybė mokslininkų tyrė šias daržoves ir nustatė, kad česnakai veiksmingai mažina cholesterolio kiekį kraujyje. Jei nemėgsti česnakais gardintų patiekalų, pagal pateikiamą receptą pasigamink česnakų antpilo ir vartok kaip vaistų.

Šaltinis: Širdies ligos

Žymės: