► Soliariumo Poveikis Žmogaus Organizmui
Soliariumų lempos skleidžia UV spindulius, kaip ir saulė. Maždaug 80-90% odos vėžio atvejų išsivysto būtent dėl UV spindulių poveikio. Pasitaiko, kad lankytojai nekreipia dėmesio į stipresnį odos paraudimą, sudirgimą ir toliau lankosi soliariume. Stiprus ir greitas įdegis – odos vėžio rizikos veiksnys. Aktyviausi lankytojai gali sulaukti nepageidaujamo UV spindulių poveikio – pernelyg ankstyvo odos senėjimo, daugybinių pigmentinių dėmių, odos karcinomos ar melanomos.
Pasaulinė Sveikatos Organizacija ir Pasaulinė kovos su vėžiu organizacija nerekomenduoja lankytis soliariume vien dėl poreikio atrodyti patraukliau. Anot jų, UV spindulių kursai yra saugiausi, kai stebi medikai, naudojamos sertifikuotos lempos ir kontroliuojama, kad jų poveikis būtų saugus.
Fototerapija, arba gydymas ilgųjų bangų (UVA) arba vidutinio ilgio (UVB) spinduliais, taikoma esant atopiniam ir alerginiam kontaktiniam dermatitams, žvynelinei ir kitoms dermatozėms. Svarbu šias procedūras skirti individualiai, nes kiekvieno jautrumas UV spinduliams yra skirtingas. I ir II odos tipo ir turintiems daug pigmentinių dėmių ar apgamų žmonėms soliariume lankytis nepatariama, o esant daugybiniams ar pakitusiems apgamams,piktybiniams odos navikams netgi draudžiama.
Reikėtų pasidomėti, ar odos vėžiu nesirgo šeimos nariai. Soliariumas netinka, jei vartojami antibiotikai, diuretikai, sulfanilamidai, antidepresantai, kontraceptinės priemonės, provitaminas A. Pastarasis gali įjautrinti odą UV spinduliams, todėl galimas stiprus, net su pūslėmis, odos uždegimas. Soliariume nenaudokite įdegį skatinančios ar įprastos kosmetikos, dezodorantų.
UV spinduliai slopina odos ląstelių imunitetą, dėl jų poveikio gali suaktyvėti kai kurios lėtinės virusinės infekcijos, pvz., kerpes simplex viruso sukelta lūpų pūslelinė.O tam, kad vyktų fiziologinis vitamino D atsinaujinimas, baltaodžiams užtenka pabūti kelias minutes įprastoje dienos šviesoje.
Šaltinis: Soliariumo Poveikis Žmogaus Organizmui