Sutrūkinėję kapiliarai ant veido

Per odą persišviečiančios rausvos ar violetinės gyslelės – kuperozė – ženklas, kad kraujagyslių sienelės prarado elastingumą. Dažniau taip atsitinka šviesiaplaukėms, turinčioms jautrią odą, taip pat toms moterims, kurios ilgai vartoja hormoninę kontracepciją. Daug lemia ir paveldėjimas, netinkama mityba, ypač angliarūgštės prisotintų ir tonizuojamųjų gėrimų vartojimas -burbuliukai plečia kraujagysles. Kenkia ir rūkymas, besaikis deginimasis saulėje ar soliariume. Stipriai išsiplėtusios ir išryškėjusios kraujagyslės gali signalizuoti apie širdies ir kraujagyslių, odos ligas (rožinę ir kt.). Būtina konsultuotis su kosmetologu ar dermatologu.

KAIP GYDOMA

Distorted SelfieIšsiplėtusios veido kraujagyslės yra šalinamos lazeriu, intensyvia impulsine šviesa, skleroterapija, elektrokoaguliacija ir termokoaguliacija. Iš pradžių nepatartina griebtis drastiškų, kraštutinių priemonių (jos ir brangiau kainuoja). Vertėtų apsilankyti pas kosmetologę, ji patars, kaip prižiūrėti odą, parinks priemones ir atliks reikiamas procedūras be didelės intervencijos. Be to, jei nekeisite nesveiko gyvenimo būdo, mitybos, jokios priemonės neduos ilgalaikių rezultatų.

Su metais dėl saulės ir UV spindulių poveikio, senėjimo net po kapiliarų šalinimo procedūrų lazeriu ar kita aparatūra gali atsirasti naujų išsiplėtusių kraujagyslių. Todėl būtina tinkamai prižiūrėti odą, naudoti jautrios ir rausti linkusios odos priežiūros priemones, nemasažuoti veido šiurkščiais masažuokliais, nešveisti šveitikliais, kuriuose yra kietų granulių. Tinka tik švelnus masažas, nes jo metu suaktyvinama kraujotaka, išstumiamas užsistovėjęs kraujas. Negalima spaudinėti iškilusių spuogelių, inkštirų, naudoti kraujotaką skatinančių veido priežiūros priemonių. Rinkitės tas, kurios stiprina kraujagyslių sieneles ir mažina paraudimą, pavyzdžiui, su kaštonų ar arnikų ekstraktais, linų sėmenimis ir kt. Venkite kaitintis pirtyje, nevartokite aštrių prieskonių, šokolado, kavos, raudonojo vyno.

PATARIMAS. Iš pradžių patartina išbandyti paprastesnius, pigesnius būdus. Vienas iš jų labai veiksmingas, tai – mechaninis veido valymas kilpele. Atliekamas grožio salonuose taikant visą kompleksą procedūrų su priemonėmis, skirtomis išsiplėtusioms poroms mažinti. Daryti reikia ne dažniau kaip kartą per mėnesį arba rečiau. Reguliariai naudojant specialias poras valančias ir sutraukiančias kaukes bei kitas priemones, pasiekiama puikių rezultatų. Priemones turėtų parinkti kosmetologas,  nes nusipirkusi netinkamas galite dar labiau pabloginti odos būklę. Labai svarbu sureguliuoti mitybą, valyti organizmą (tinka iškrovos dienos).

KAIP GYDOMA

AU DELA DU REGARDIšsiplėtusioms odos poroms šalinti grožio salonuose ir klinikose taikomos procedūros specialiais aparatais. Viena jų – ultragarsu, kurios metu neskausmingai į gilesnius odos sluoksnius įskverbiama aktyviųjų poras sutraukiančių medžiagų.

Naminė veido kaukė. Iki standžių putų išplakite naminių vištų kiaušinio baltymą. Galite įvarvinti kelis tašus citrinų ir alavijų sulčių. Kaukę užtepkite ant veido odos (išskyrus aplink akis ir 丨ūpas) ir palaikykite apie 5 minutes. Nuolat stebėkite, kaip reaguoja oda. Paskui nuplaukite.

Šaltinis: Sutrūkinėję kapiliarai ant veido