VAISTAŽOLIŲ ARBATOS MOTERIMS

Šios arbatos neturi šalutinio poveikio, visiems tinka. Valo organizmą ir padeda lieknėti. Tiesa, naivu tikėtis, kad sulieknėsi išgėrusi vieną kitą arbatos stiklinę. Tačiau jeigu dažniau gersi ne kavos, o vienos iš mūsų siūlomų arbatų, tikrai pavyks atsikratyti kelių nereikalingų kilogramų.

Vaistažolės, veikiančios medžiagų apykaitą

Vaistažolės netirpdo riebalų. Jų antpilai veikia kitaip: ramina (tada lengviau gintis nuo pagundos pasmaguriauti), šalina nuovargį (kuris sukelia nenorą mankštintis), slopina pernelyg stiprų alkio jausmą, gerina virškinimą, spartina medžiagų apykaitą.

Valerijonai, melisos, jonažolės ramina, padeda, kai dėl prastos nuotaikos pernelyg padidėja apetitas.

Gelsvės, sidabražolės skatina skrandžio sulčių išsiskyrimą, gerina virškinimą.

Kraujažolės saugo nuo lėtinio vidurių užkietėjimo.

jamie cullum:it´s about timeDirvinės našlaitės spartina medžiagų apykaitą, reguliuoja virškinimo sistemos veiklą.

Vaistinės ramunėlės švelnina virškinamojo trakto uždegimus.

Juodųjų šeivamedžių uogos padeda greičiau pašalinti kenksmingus medžiagų apykaitos produktus ir švelniai laisvina vidurius.

Dilgėlės, varpučių šakniastiebiai, kukurūzų purkos stimuliuoja medžiagų apykaitą.

Šaltekšnių žievė laisvina vidurius, bet nesukelia priklausomybės nuo laisvinamųjų.

Kiaulpienių šaknys gerina kepenų ir inkstų veiklą.

■    JUODAUOGIŲ ŠEIVAMEDŽIŲ IR ŠERMUKŠNIŲ ARBATA

Šių uogų arbata, be kitų puikių savybių, gerina virškinimą ir malšina apetitą. Be to, joje yra aromatinių medžiagų, kurios pakeičia skonio receptorių jautrumą – per riebus ar per saldus maistas tampa nebeskanus.

Paruošimas. Uogas sudžiovinti ir sumalti (šeivamedžių ir šermukšnių geriausia imti lygiomis dalimis). Į puodelį įberti du kupinus šaukštelius uogų miltelių, užpilti verdančiu vandeniu ir palikti 4 min., kad pritrauktų. Puodelyje likusius tirščius galima suvalgyti.

■    PANKOLIŲ ARBATA

Fancy a cuppa?Pankoliai gerina skrandžio veiklą ir mažina pernelyg stiprią žarnyno fermentaciją, kitaip tariant, saugo nuo vidurių pūtimo. Specifinis pankolių sėklų skonis nedaug kam patinka, bet pankolių mišinys su kitomis kvapniomis žolelėmis išeina visai gardus. Mišiniui imti po 1 dalį pankolių sėklų, melisų lapų, ramunėlių ir liepų žiedų, po 2 dalis juodauogių šeivamedžių žiedų ir pipirmėčių. Viską sumaišyti, susmulkinti ir laikyti sandariame inde.

Paruošimas. Vienam puodeliui reikia šaukšto mišinio. Užplikyti verdančiu vandeniu ir uždengus 15 min. palaikyti, kad pritrauktų.

Nelabai skani, bet veiksminga
■    DIRVINIAI ASIŪKLIAI

Dažniausiai dirvinių asiūklių nuoviras vartojamas kaip švelni šlapimą varanti priemonė. Bet svarbiausia šio augalo veiklioji medžiaga yra silicis – lengvai vandenyje tirpstanti ir per virškinamąjį traktą pasisavinama medžiaga, gerinanti medžiagų apykaitą.

Paruošimas. 2 šaukštus susmulkintos žolės užpilti stikline verdančio vandens ir virti 3 min. Nukelti nuo ugnies ir uždengus palaikyti 10 min., po to perkošti. Gerti po stiklinę nuoviro 2-4 kartus per dieną po valgio.    *

■    VAISTINĖS GELSVĖS

Jų arbata švelniai varo šlapimą, gerina virškinimą, mažina žarnyno per didelę fermentaciją. Be to, malšina pilvo skausmus, mažina vidurių pūtimą.

Paruošimas. Šaukštą susmulkintų džiovintų gelsvių užpilti stikline verdančio vandens ir uždengus kaitinti ant labai mažos ugnies. Nuoviras šilti turi apie pusvalandį, bet vanduo negali užvirti. Gerti 3 kartus per dieną po šaukštą.

Šaltinis: VAISTAŽOLIŲ ARBATOS MOTERIMS