Archive for the 'Uncategorized' Category

Anglies Dvideginis Ir Dirva

Fosfatai (fosforo rūgšties druskos) maždaug 30 kartų greičiau tirpsta rūgščioje terpėje. Beje, rūgščioje terpėje greičiau tirpsta ir kiti mikroelementai ir makroelementai. Rūgštį, reikalingą ištirpinti mineralines medžiagas, išskiria augalų šaknys, o taip pat ir mikrobai. Tačiau pagrindinis tirpiklis – angliarūgštė. Šios rūgšties šaltinis – anglies dvideginis (C02).
Anglies dvideginį taip pat išskiria dirvoje organines medžiagas pūdantys mikrobai ir kvėpuodami vabzdžiai.
Anglies dvideginis būtinas fotosintezei. Jei ore anglies dvideginio bus 15-20 proc. daugiau, tai augalų derlius užaugs 1,5 karto gausesnis.
Beje, patyrę daržininkai šiltnamiuose įrengia specialius anglies dvideginio kiekį didinančius deglus.
Tačiau didesnis anglies dvideginio kiekis gali nuslopinti nitrifikaciją, todėl augaluose gali susikaupti daugiau nitratų.
Šiuo atveju patariama vartoti perpuvusio mėšlo mulčią. Perpuvusiame mėšle susidaręs anglies dvideginis nusėda dirvoje ir joje tampa anglies rūgštimi.

SAUSIS IR NAUJIEJI METAI

Naujieji Metai – vieni iš svarbiausių įvykių žmogaus gyvenime. Pagal pirmąją Naujųjų Metrų dieną žmones stengdavosi sužinoti apie artėjančių dienų ir mėnesių orą, apie būsimąjį derlių ir net savo bei artimųjų likimą ateinančiais metais.
Seniau, jei kažkas žmogui atsitiks pirmąją Naujųjų Metų dieną, tai nuotykių jam nepavyks išvengti ir ištisus metus, o jei pirmoji Naujųjų Metų diena bus linksma, tai linksmi bus ir visi metai.
Senoliai stengdavosi, kad naujametinis stalas būtų gausus, nes tikėdavo, kad tuomet ir visi metai bus turtingi ir dosnūs. Seniau sausis buvo vadinamas ir barsukiniu, ir meškiniu, o Aukštaitijoje pūsčiu ar ragučiu.
* Jei sausio 1 – ąją dieną šalta ir truputį sninga, tai užderės gausus javų derlius, o šilta ir besniegė pirmoji Naujųjų Metų diena pranašauja alkanus metus.
* Gero derliaus galima laukti, jei Naujųjų Metu dangus žvaigždėtas.
* Gausus javų derlius užderės, jei pirmąjį Naujųjų Metų rytą medžių šakas bus padengęs gausus šerkšnas.

Persileidimų Priežastys

Kokį tyrimą rekomenduotumėte pasidaryti, jei noriu sužinoti persileidimų priežastį po dviejų savaiminių persileidimų, kai vaisius buvo negyvas?

Jei kartojasi persileidimai, rekomenduojama abiem partneriams atlikti kariotipo kraujo tyrimą. Šiuo tyrimu nustatoma, ar tėvams nėra chromosomų pakitimų. Esant subalansuotiems struktūriniams chromosomų pakitimams galimi genų pažeidimo sindromai. Tokiu atveju tėvams gali nebūti jokių klinikinių požymių, tačiau lytinių ląstelių formavimasis su netaisyklingu chromosomų rinkiniu gali lemti persileidimus arba nesveikų palikuonių gimimą. Vykstant persileidimui galima atlikti kariotipo tyrimą iš savaiminio persileidimo medžiagos.

Rytinė Mankšta. 8 Priežastys daryti mankštą

Neskubus pratimų tempas – kaip tik tai, ko norisi apsiblausus; rudens rytmetį! Pratimai tinka net toms, kurios ilgokai nesimankštino. Per daug neprakaituodama pasieksi puikių rezultatų: pamažu tvirtės raumenys, kūnas darysis stangresnis ir lieknesnis.

Stovėdama suglaustomis kojomis rankas iškelk aukštyn ir sunerk delnus. Ištempk kūną taip stipriai, kaip tik gali. Pabūk, kol suskaičiuosi iki dešimt. Atpalaiduok raumenis ir pakartok pratimą, bet šįkart tempkis ne aukštyn, bet į kairę, paskui – į dešinę. Baigdama pratimą lėtai nuleisk rankas.

Stovėdama suglaustomis kojomis lenkis į priekį, kol delnais at-siremsi į grindis. Kelius šiek tiek sulenk, bet labai nedaug. Kulnai neturi pakilti nuo žemės! Suskaičiuok iki dešimt, atpalaiduok raumenis ir pakartok pratimą. Jei rankomis žemės nepasieki, lenkis tiek, kiek gali. Svarbiausia, kad pajustum stiproką sėdmenų, šlaunų ir blauzdų tempimą.

Vandens čiuožikas

Ar bandėte pagauti vandens čiuožiką? Šie keisti vabzdžiai juda kitaip nei kiti sutvėrimai. Taip vikriai slysta vandens paviršiumi, kad jums prireiks gerokai sugaišti, kol prisitaikysite bent vieną sučiupti. Kam reikia juos gaudyti, paklausite? Norime geriau apžiūrėti jo nuostabias kojas, kuriomis jis eina vandens paviršiumi, tarsi būtų vienas iš gyvų Biblijos personažų.

Delfinai. Terapija. Įdomūs Faktai

Praėjusio amžiaus 8-ajame dešimtmetyje JAV mokslininkai, tiriantys delfinus, pastebėjo raminamąjį šių gyvūnų poveikį su jais artimai bendraujantiems žmonėms. Floridoje, „Dolphin Research centre”, atlikti tyrimai patvirtino teigiamą delfinų poveikį vaikų, sergančių autizmu ir Dauno sindromu, psichikai: iš pradžių užsimezga vaiko kontaktas su delfinu, paskui tą modelį vaikas bando perkelti į žmonių pasaulį – pradeda ieškoti bendravimo būdų su šeimos nariais bei aplinkiniais.

Staltiesių Nėrimas Vąšeliu. Schemos

Auksarankėms rankdarbių mėgėjoms siūlome romantiška idėja: pabodusia ar nauja vienspalvę lininę staltiesę papuoškite vąšeliu nertais drugeliais. Turėsite dar vieną originalų interjero aksesuarą.

Jums reikės • svetainės stalo matmenis atitinkančio dydžio lininės staltiesės, • kamuoliuko baltų lininių arba medvilninių siūlų, • jų storį atitinkančio vąšelio.

staltiese-schema-paveikslelis

DARBO APRAŠYMAS
■ Pagrindo eilė. 20 pynelės kilpų.
2 stulpeliai be užmetimo. 5 pynelės kilpos, 10 stulpelių be užmetimo, 5 pynelės kilpos, 2 stulpeliai be užmetimo. H 2 eilė. 3 pynelės kilpos, stulpelis su užmetimu, 1 pynelės kilpa, 7 stulpeliai su užmetimu, 1 pynelės kilpa, 2 stulpeliai su užmetimu, 2 laisvos pynelės kilpos, 2 stulpeliai su užmetimu, pynelės kilpa, 7 stulpeliai su užmetimu, 1 pynelės kilpa, stulpelis su užmetimu, 3 pynelės kilpos.
■ 3 eilė. 2 stulpeliai su užmetimu, pynelės kilpa, stulpelis su užmetimu, pynelės kilpa, 7 stulpeliai su užmetimu, tarp jų – po vieną pynelės kilpą (viso 6 pynelės kilpos), pynelės kilpa, 2 stulpeliai su užmetimu.