Alyvos

Alyvos – vienos gražiausių dekoratyvinių krūmynų. Alyvos pražysta pavasarį beveik vienu metu su tulpėmis bei narcizais ir žydi gana ilgai. Visos alyvų rūšyus nėra įnoringos ir atsparios įvairioms klimatinėms negandoms. Alyvas galima auginti tiek po vieną, tiek ir grupėmis. Alyvos atsparios ir dideliems žiemos šalčiams. Kiek daugiau alyvų apšąla šaltomis žiemomis, jei praėjusi vasara buvo sausa, o augalas negavo pakankamai drėgmės ir žiemą pasitiko apsilpęs.

Žiemos šalčiai pakenkia alyvoms, jei ruduo buvo pernelyg ilgas ir šiltas, o jų miegantys pumpurai prieš žiemą buvo atgiję.

Ypač atsparios žiemos šalčiams yra alyvų šaknys, kurios neiššąla net ir besniegę bei šaltą žiemą. Mažiau atsparios žiemos šalčiams yra persodintos alyvos bei nespėję pakankamai gerai įsišaknyti alyvų sodinukai. Pavasario šalnos gali būti kamieno žievės įtrūkimo priežastimi. Ypač pavojingos pavasario šalnos jaunoms alyvoms bei pradėjusiems brinkti žiedynams. Jei alyvų žiedai jau išsiskleidė, tai jie nenušąla ir trumpalaikių šalnų metu.

Šaltinis: Alyvos

Žymės: