Begonijos (Auginimas, priežiūra)

Begoninių (Begoniaceae) šeimos gėlės kilę iš Pietų Amerikos ir Meksikos. Lietuvoje gėlynams apželdinti naudojama kaip vienmetė, nors savo tėvynėje auga kaip daugiametė. Mūsų gėlininkai daugumoje augina puošniąją begoniją (Begonia semperflorens) ir grakščiąją begoniją (Begonia gracilis).

Labiausiai sutinkama puošnioji begonija, išauganti iki 15-40 cm. Žiedai baltai rožiniai arba raudoni. Žydi nuo birželio mėnesio iki šalnų.

Puošnioji begonija tinka auginti balkonuose, klombose, lysvėse, vazonuose ir bordiūrams apsodinti. Ji mėgsta saulėtą vietą (nors nebijo ir pavėsio), lengvą, trąšią dirvą. Dauginama sėklomis ir ūgliais.
Jei dauginame sėklomis, reikia sausio-vasario mėnesį pasėti į vazonėlius ar dėžutes.

Žemių mišinys sudaromas iš 2 dalių lapinės,. 1 dalies durpinės ir 1 dalies smėlio. Sėklos labai smulkios, todėl jas pasėjus, nereikia užberti .žemėmis. Laistome pulverizatoriumi ir daiginame 16-18 laipsnių C temperatūroje. Daigai smulkūs ir auga lėtai. Jie pikuojami pincetu (rankomis paimti neįmanoma) j dėžutes 2-3 cm atstumu. Balandžio pradžioje daigai sodinami į inspektus. | nuolatinę vietą daigai perkeliami birželio mėnesį.

Grakščioji begonija nuo puošniosios skiriasi šakotesniu stiebu, gausiu žydėjimu ir žemesniu ūgiu. Jas auginame ir dauginame panašiai kaip ir puošniąją begoniją.

Šaltinis: Begonijos (Auginimas, priežiūra)