AR VIJOKLINIAI AUGALAI GALI PAKENKTI NAMŲ FASADAMS?

Pasak specialistą, laipiojantys vijokliniai augalai yra naudingi namų fasadams, nes reguliuoja temperatūrą, saugo fasadus nuo žalingojo atmosferos poveikio, suteikia prieglobstį daugeliui naudingųjų vabzdžių, valo orą ir jį praturtina deguonimi.

Tiesa, nustatyta, kad kai kurie vijokliniai augalai, pavyzdžiui, triskiaučiai vynvyčiai ir gebenės lipi-kės, gali pakenkti fasadui. Vijokliniai augalai yra pavojingi ir tada, kai tinkuotose sienose yra plyšių, į kuriuos gali prasiskverbti antrinės vijoklinių augalų šaknelės ir pradėti leisti ūglius. Ypač pavojinga, kai namų fasadų sienos yra padengtos dispersiniu tinku, kuris yra neilgaamžis, netvirtas, todėl vijoklinių augalų šaknelės jį perauga.

Geriau, kai namų fasadų sienos yra padengtos silikatiniu sluoksniu, nes į tokią dangą antrinės vijoklinių augalų šaknelės jau negali prasiskverbti, todėl ir negali pakenkti namų fasadui.

Kaip alternatyvą laipiojantiems augalams, kurie patys įsikabina į sieną, galima auginti tokius vijoklinius augalus, kurių ūgliai driekiasi ne ant tinko, o ant specialių atramų, pavyzdžiui, įtemptų vielų, grotelių ar medžio konstrukcijų. Tarp tokių žinomiausių augalų yra: raganės, sausmedžiai, kininės visterijos

Šaltinis: AR VIJOKLINIAI AUGALAI GALI PAKENKTI NAMŲ FASADAMS?

Žymės: