AUGALŲ TRĄŠOS–Augalų tręšimas

Augalus būtina tręšti 3 rūšių trąšomis: azotinėmis, fosforo ir kalio. Fosforo ir kalio trąšomis dirvą patariama tręšti rudenį, o azotinėmis – prieš pat augalų sėją ir sodinimą. Dažniausiai vartojamos azotinės trąšos yra šios: amonio sulfatas, amonio salietra ir karbamidas (šlapalas).

* Amonio sulfate yra apie 20 proc. azoto. Amonio sulfatą galima laikyti ilgai, nes šios trąšos nepraranda savo savybių, tačiau, jei dirvą nuolat tręšite šiomis trąšomis, ji taps rūgštesnė, todėl neutralizuoti rūgščią dirvą patariama amonio sulfato ir kalkių mišiniu: 1 kg amonio sulfato reikia sumaišyti su 1,25 kg kalkių.

* Amonio salietroje yra 35 proc. azoto. Ji gerai tirpsta vandenyje, tačiau būtina atsargiai elgtis, nes gali sprogti. Amonio salietrą būtina laikyti sausoje patalpoje. Šios trąšos taip pat rūgština dirvą, todėl 1 kg amonio salietros patariama sumaišyti su 750 g kalkių.

* Daugiausiai azoto (apie 45 proc.) yra karbamide. Dirvą galima tręšti tiek sausomis karbamido trąšomis, tiek ir jo tirpalu. Jei augalus liesite karbamido tirpalu, tai 10 litrų vandens ištirpinkite 50 – 70 g karbamido ir šiuo kiekiu paliekite 10 m2 dirvos.

Šaltinis: AUGALŲ TRĄŠOS–Augalų tręšimas

Žymės: