Kaip auginti citriną, apelsiną

cirtinaVAISMEDŽIAI ANT PARKETO
Namuose ant palangės augantis citrusinis medelis ar krūmas sodria žaluma džiugins visus metus, jdomu tai, kad vienu metu augalas gali žydėti, megzti vaisių, o šalia kabėti jau prinokęs sodraus aromato ir skonio apelsinas ar citrina.

Pagal fengšui, citrinmedžiai simbolizuoja auksą, todėl jei namuose turėsite bent vieną vaisiais apkibusį medelį – nauji metai bus turtingi ir sėkmingi.

Gražūs ir kvapūs. Namų sąlygomis išgyvena ir kuo puikiausiai auga bei dera daugelis citrusinių augalų – citrinos, apelsinai, mandarinai, greipfrutai, kinkanai, tačiau tik tam tikros šių augalų rūšys. Todėl, neverta nusiminti, jei, suvalgę apelsiną, pasodinote sėklas, o jos niekaip nenori išlįsti. Bandykite dar kartą, tuo labiau kad rezultatas vertas pastangų.

Citrusai yra visžaliai medeliai arba krūmai, užaugantys iki 1,5 m aukščio. Augalai labai dekoratyvūs ir gražūs: tamsiai žali lapai, sniego baltumo, smulkūs vaškiniai žiedeliai, skleidžiantys švelnų ir subtilų aromatą, bei žali, auksiniai, oranžiniai vaisiai. Augalai greitai auga, žydi, mezga vaisius visus metus. Vienu ir tuo pačiu metu ant jų galima išvysti pumpurą, žiedą, vaisiaus užuomazgą ir jau prinokusį patį vaisių.

Auginti nesudėtinga. Citrusinius augalus nėra sudėtinga auginti – į drėgną, kompostinę žemę pasodinta sėkla sudygsta po 1-2 mėnesių. Vazoną reikėtų laikyti tamsioje ir šiltoje vietoje. Jei jį uždengsite stikliniu gobtuvu arba polietileniniu maišeliu, laistyti reikės mažiau ir rečiau, be to daigelis greičiau išlįs.

Šaltinis: Kaip auginti citriną, apelsiną