Kaip Naikinti Piktžoles?

Cheminės medžiagos, kurios padeda naikinti piktžoles, vadinamos herbicidais. Šiuo metu galima įsigyti įvairiausių herbicidų, tačiau juos specialistai pataria vartoti tik išimtiniais atvejais, kai sklype piktžolių yra ypač daug ir kai šias piktžoles ypač sunku išnaikinti. Visgi piktžoles geriau pabandyti išnaikinti mažiau kenksmingais būdais.

Mulčiavimas
Jei norite išnaikinti piktžoles braškynuose ar daržuose, žemę apie kiekvieną daigą ir krūmelį uždenkite juoda polietileno plėvele arba užberkite durpių ar medžio pjuvenų sluoksniu. Mulčiavimo medžiagos neleidžia sudygti piktžolėms ir tuo pat metu dirvoje išlaiko drėgmę. Dirvą, kurioje gausu kiaulpienių, uždenkite juoda polietileno plėvele ar ruberoidu ir joje šiais metais nesekite ir nesodinkite jokių augalų.

Ravėjimas
Piktžolių ravėjimas – seniausias ir veiksmingiausias jų naikinimo būdas. Ypač svarbu piktžoles išravėti pirmąjį kartą perkasant dirvožemį. Norėdami išnaikinti piktžoles, turite kruopščiai surinkti jų antžeminę dalį ir šaknis – jas sudeginti arba sukrauti į komposto krūvas. Taip patariama naikinti dažniausias daržo piktžoles: paprastąsias garšvas, kiaulpienes ir paprastuosius varpučius. Vasarą daržus profilaktiškai ravėti patariama kas savaitę.

Šaltinis: Kaip Naikinti Piktžoles?

Žymės: