RUDENINIAI VĖLYVIAI

Įvairiose sodybos vietose gali augti unikalūs augalai – rudeniniai vėlyviai.

Rudenį iš žemės išlenda rožiniai ir šviesiai lelijiniai žiedai. Ypač gražūs stambiažiedžiai ir daugiažie-džiai vėlyviai, žydintys paprastais ir pilnaviduriais žiedais. Rudenį žydintys vėlyviai visiškai neturi lapų, kurie atsiranda tik kitų metų pavasarį, o nuo vidurvasario ima džiūti. Vėlyvių nepatariama auginti žolės vejoje, nes nupjovus jų lapus, vėlyvių svogūnėliai negauna maistinių medžiagų, todėl rudenį nepražysta.

Rudeninius vėlyvius patariama auginti akmenuotuose gėlynuose, tarp vaismedžių ir net daržo lys– vėse. Rudeniniai vėlyviai puikiai auga ir tarp narcizų bei tose vietose, kuriose vėlyviams augti niekas netrukdo net 5 metus. Per šį laiką paaugę vėlyvių „vaikai" dar nesugeba tapti pagrindinių (motininių) svogūnų konkurentais, todėl vienoje vietoje augantys augalai ir puikiai žydi.

Rudeniniai vėlyviai geriau auga ir gausiau žydi šviesioje vietoje, puriame ir derlingame dirvožemyje. Beje, šis dirvožemis privalo būti saikingai drėgnas per visą vėlyvių vegetacijos laikotarpį.
Jei norite padauginti vėlyvius, juos dauginkite svogūnėliais, o ne sėklomis, nes sėklomis padauginti vėlyviai pražysta tik po 5 – 7 metų.

Šaltinis: RUDENINIAI VĖLYVIAI

Žymės: