Daržovių daigai (daigų auginimas)

Pavasarį dažnai pavėluojame išauginti daržovių daigų vien dėl to, kad iš rudens nebuvome pasiruošę žemės. Paprastai pavasarį visa žemė būna dar padengta sniegu arba giliai įšalusi. Todėl turime žemės pasiruošti dabar, kada tai nesunku padaryti.

Auginant daržovių daigus reikia turėti mėšlinės, velėninės, lapinės ir kitokios pūdyminės žemės. Pasiruošę jos dabar, pavasarį galėsime anksčiau pradėti auginti daigus ir greičiau valgyti žaliąsias daržoves.  Apžiūrėkime savo inspektus. Paprastai šių inspektų išorinius kraštus kiekvienais metais apdedame mėšlu, kuris supūva ir ten pasilieka. Atkasus šių inspektų kraštus, turėsime nemažai vertingos žemės. Velėninę atstoja geroje pievoje surinkta kurmiarausių žemė. Jos galime rasti kiekvienoje pievoje.

Surinkdami kurmiarausių žemę, pasiruošime jos daigams ir apvalysime pievas nuo kurmiarausių. Labai geros ir purios žemės galime rasti patvoriuose, kur auga dilgėlės. Ji gali atstoti pūdinių žemę ir iš dalies lapinę, nes patvoriuose per daugelį metų supūva sukritusios augalų liekanos ir jų lapai. Naudojant šią žemę reikia pašalinti nesupuvusias augalų dalis, dilgėlių šaknis bei visas kietas liekanas.

Šaltinis: Daržovių daigai (daigų auginimas)