Kaip numesti svorio

Pasirodo, numesti svorį gali buti malonu. Slidinėdami, važinėdami rogutėmis ar čiuožinėdami pačiūžomis, galite smagiai leisti laisvalaiki, grožėtis gamta ir sėkmingai deginti kalorijas – vienu šūviu nušausite du zuikius.

Važinėjimas rogutėmis

Puikus būdas mesti svorį – važinėjimas rogutėmis. Sakysite, kad tai – tinginių sportas: sėdėdamas rogėse, nusileidai nuo kalniuko, ir tiek tos naudos. Jeigu taip manote, klystate. Kad nučiuožtumėte žemyn, turite užkopti su rogutėmis į viršų. O jei dar tempsite į kalniuką rogėse sėdinčią savo atžalą ar draugą, kalorijų sudeginsite dvigubai daugiau. Čiuožinėjimą rogutėmis galima palyginti su kopinėjlmu po kalnus arba sparčiu vaikščiojimu. Be to, klampojant į įkalnę sniegu, išeikvojama dar daugiau energijos. Jeigu norite, kad raumenys dirbtų didesniu krūviu, ne lipkite, o užbėkite ant kalnelio. Čiuožkite ne medinėmis rogėmis, o čiuožyne – sunkiau išlaikyti pusiausvyrą (dirba ir rankų, ir nugaros raumenys). Tai smagi atrakcija visai šeimai.

PLIUSAI: tvirtėja kojų raumenys, judėjimas gryname ore grūdina organizmą. Po tokių treniruočių grįšite atsipalaidavę ir maloniai pavargę. Važinėjimas rogėmis (ir kitos žiemos sporto šakos) ypač tinka tiems, kuriuos kamuoja nemiga, nuolat patinantiems įtampą.
MINUSAI: ši pramoga nelabai tinka tiems, kurie turi problemų dėl stuburo.

KIEK KALORIJŲ SUDEGINSITE VAŽINĖDAMI ROGĖMIS:
■ per 15 min. – apie 115-120 kcal. (jeigu į kalnelį kopsite sparčiu žingsniu),
■ per 30 min. – apie 230-245 kcal.
■ per 1 val. – 400-450 kcal.

 

Slidinėjimas

Niekas nepaneigs, kad slidinėjant kaip ir plaukiojant tvirtėja viso kūno raumenys. Neatsitiktinai daugelyje sporto klubų pasirodė slidinėjimo principu veikiantys treniruokliai. Jie labai populiarūs, nes padeda ne tik lieknėti, bet ir įgyti slidinėjimo įgūdžių (taisyklingai judėti, stovėti ant slidžių ir kt.). Treniruojantis šiuo treniruokliu, imituojami slidinėjimo judesiai, ypač greitai deginamos kalorijos.
Anot sporto instruktorių, slidinėjimas – veiksmingas būdas numesti svorio ir padailinti kūno formas. Galite rinktis ir lygumų, ir kalnų slidinė-
jimą. Svarbiausia – ši žiemos sporto šaka turi patikti. Slidinėjimas – ir sportas, ir smagus laisvalaikio leidimo būdas.

PLIUSAI: lavinami viso kūno, ypač kojų, rankų, pilvo ir nugaros, raumenys. Gerėja laikysena, koordinacija, taip pat kvėpavimo takų, nervų, širdies ir kraujagyslių sistemos veikla.
MINUSAI: didelis krūvis sąnariams, yra pavojus patirti traumą. Tad jei turite problemų, prieš tai pasikonsultuokite su gydytoju kineziterapeutu ar patyrusiu sporto instruktoriumi.
DĖMESIO: kuo didesnis kūno svoris, tuo daugiau kalorijų sudeginama. Tarkim, jei jūsų svoris 50-60 kg, pusvalandį slidinėdami neteksite apie 240 kcal, jei sveriate 70-80 kg, per tiek pat laiko – 330 kcal. Bijote aukščio ir baiminatės slidinėti nuo kalnų? Rinkitės saugesnį – lygumų slidinėjimą. Vien einant slidėmis, per 15 minučių sudeginama apie 100-115 kcal.

KIEK KALORIJŲ GALITE SUDEGINTI SLIDINĖDAMI:
■ per 15 min. -96-115 kcal,
■ per 30 min. -200-240 kcal,
■ per 1 vai. -450-690 kcal.

Ledo ritulys

Ledo ritulys – smagus komandinis žaidimas. Kodėl gi su draugais ar šeima nepažaidus ant ledo?! Jei nemokate čiuožti pačiūžomis, galite žaisti su batais. Varinėdami ritulį į priešininko vartus, nubrauksite devynis prakaitus. Šis aktyvus žaidimas kalorijas degina greičiau nei paprastas čiuožinėjimas. Pasiėmei savadarbę lazdą ir… pirmyn. Tai – ir sportas, ir malonus, adrenalino teikiantis laisvalaikio leidimo būdas.

PLIUSAI: veiksmingai treniruojami kojų, pilvo, nugaros, rankų ir klubų raumenys. Anot sporto specialistų, ledo ritulys -viena geriausių profilaktinių priemonių nuo celiulito. Šią sportą šaką rinkitės, jei norite, kad sutvirtėtų kojų, ypač šlaunų, raumenys. Ledo ritulys didina ištvermę, gerina koordinaciją, teikia energijos ir slopina įtampą.
MINUSAI: didesnė tikimybė patirti traumą.

KIEK SUDEGINSITE AKTYVIAI ŽAISDAMI LEDO RITULĮ (SU PAČIŪŽOMIS):
■ per 15 min. – 120-140 kcal,
■ per 30 min. – 240-290 kcal,
■ per 1 vai. – 450-560 kcal (kuo didesnis svoris, tuo daugiau kalorijų sudeginama).

Šaltinis: Kaip numesti svorio