Svorio Mažinimas

Yra žmonių, kuriems atsikratyti įpročio sočiai pavalgyti taip pat sunku, kaip, pavyzdžiui, atprasti nuo alkoholio ar rūkymo. Antsvorio kamuojamų žmonių noras prisivalgyti yra toks stiprus, kad jiems suliesėti gerokai sunkiau negu tiems, kurių antsvoris ne toks jau ir didelis. Todėl geriausias būdas ilgam ir saugiai sumažinti antsvorį – tiesiog pakeisti savo gyvenimo būdą ir mitybos įpročius.

Gerai žinome, kad norint atsikratyti nepageidaujamų kilogramų pirmiausia reikia daugiau judėti, mankštintis ir valgyti ne tokį kaloringą maistą. Siūloma pasirinkti tokią dietą, kuri nebūtų per sunki našta, kad jos būtų galima laikytis visą likusį gyvenimą, o ne tol, kol pasieksite pageidaujamą svorį.

Tačiau kartais atsitinka taip, kad svoris pradeda augti ne dėl netinkamo gyvenimo būdo, o dėl sveikatos sutrikimų

 

Kai svoris auga dėl ligos

Jei maistu nepiktnaudžiavote, o užlipus ant svarstyklių apima nusivylimas dėl priaugusių kilogramų, reikėtų rimtai susirūpinti savo sveikata.

Mat dėl staiga pradėjusio augti svorio gali būti kalta ne gausi mityba, o endokrininės ligos. Galbūt nereikalingo svorio priaugote dėl sutrikusios skydliaukės funkcijos. Pasirodo, jog tuomet skydliaukė nepagaminama pakankamai hormonų, todėl sulėtėja medžiagų apykaita. Svoris auga, rodos, be priežasties, nors valgote tiek pat, tačiau jūsų organizmas nebesuvartoja tiek energijos kiek anksčiau, todėl labai greitai galima priaugti net 5-10 kg.

Moksliniais tyrimais įrodyta, jog organizmui senstant skydliaukės aktyvumas pamažu silpsta. Tuo dažniau skundžiasi 40-50 metų moterys. Kita vertus,„streikuojančią” skydliaukę gali turėti ir jaunesnės moterys, ir vyrai. Tačiau jie dėl savo negalavimų dažniausiai linkę kaltinti įtemptą gyvenimo būdą ir patiriamą stresą, bandymą suderinti savo asmeninį gyvenimą ir profesinę veiklą. Jie rečiau kreipiasi į gydytojus pagalbos dėl netikėtai pradėjusio augti svorio.

Sveika mityba ir mankšta

Mūsų medžiagų apykaitą gali pagreitinti fizinė veikla. Kai mankštinamės, daug judame arba aktyviai sportuojame, pamažėle auga kūno raumenų masė, kuriai palaikyti organizmas išnaudoja daugiau kalorijų. Bet nereikėtų užmiršti, kad organizmui senstant raumenų masė mažėja, todėl net ir pakeitę mitybos įpročius vyresnio amžiaus žmonės linkę priaugti svorio.

Bet kodėl svoris nekrenta tada, kai stengiamės valgyti labai mažai? Pasirodo, jeigu organizmas gauna per mažai maisto medžiagų, jis lėčiau degina riebalus, t. y. prisitaiko prie bado dietos. Todėl siekdami išlaikyti laibą taliją, turėtume valgyti dažniau ir po truputį.

Jeigu norime, kad pradėtų mažėti svoris, reikia ne tik laikytis sveikos mitybos ir keisti maitinimosi įpročius, bet stengtis bent porą kartų per savaitę aktyviai pasportuoti ar bent jau pajudėti. Raumenų stiprinimo ir įtempimo pratimai, kaitaliojami su atsipalaidavimo pratimais, padės atsikratyti riebalų ir sustiprins raumenis.

Kas skatina medžiagų apykaitą?

Net ir pasitelkus visas išvardytas priemones, gali nepavykti išlaikyti optimalų svorį. Tokiu atveju rekomenduojama išbandyti maisto papildus su miramedžio ekstraktu. Miramedis (lot. Commiphora muku!) – Indijoje, Centrinėje Azijoje ir Šiaurės Afrikoje paplitęs žydintis medis. Miramedžio gydomosios savybės Rytų medicinoje žinomos jau keletą tūkstančių metų. Senuose rašytiniuose šaltiniuose aprašoma miramedžio nauda atsikratant nereikalingo svorio, kenčiant nuo persivalgymo.

Ajurvedoje miramedžio sakai aprašomi kaip vaistas,„padedantis suliesėti, naudingas kenčiantiems nuo apsirijimo, linkusiems valgyti, kai užpuola bloga nuotaika, nes jie stimuliuoja skysčių judėjimą kūne ir skatina medžiagų apykaitą”. Miramedžių ekstrakte esančios biologiškai aktyvios medžiagos gugulsteroliai    stimuliuoja skydliaukės funkciją, reguliuoja skydliaukės hormonų apykaitą, skatina medžiagų apykaitą ir mažina riebalų bei cholesterolio absorbciją organizme, greitina riebalų išsiskyrimą iš organizmo. Todėl pagreitėjus medžiagų apykaitai, kraujyje mažėja riebalų, jie greičiau pasišalina iš organizmo.

Tokiu būdu tampa lengviau atsikratyti ir papildomų kilogramų. Labai svarbu ir tai, kad vartojant miramedžio preparatų svoris krenta lėtai – per mėnesį netenkama apie poros kilogramų. Tuo tarpu daugelis mėginusiųjų mesti svorį puikiai žino, kad staiga atsikračius daug antsvorio po kiek laiko kilogramai grįžta su kaupu. Todėl svorį mažinti rekomenduojama   neskubant, pavyzdžiui, per mėnesį visiškai pakanka atsikratyti 2-3 kilogramų. Toks fiziologinis svorio mažėjimas nepakenks organizmui ir per metus galėsite džiaugtis puikiais savo svorio rezultatais.

Miramedžių ekstrakto yra ir maisto papilde „Guvital”, kuris gali padėti, kai padidėja svoris. Vartojant šio miramedžio preparato svoris krenta lėtai, bet efektas yra ilgalaikis. Prarasti kilogramai nebeatauga, o organizmas nepatiria streso, kuris paprastai ištinka staiga netekus daug svorio. Preparato „Guvital” reikėtų vartoti po 1-2 kapsules 2-3 kartus per dieną. Šio maisto papildo galima vartoti neribotą laiką, o pirmųjų rezultatų jau galima sulaukti po dviejų mėnesių.

Šaltinis: Svorio Mažinimas