Drabužių priežiūra – apsiaustai, striukės

It´s cold as you fade into the sunThinking About A GiraffeImpregnuotais apsiaustais nesivilkime karštą, saulėtą dieną, nes plėvelė oksiduosis ir apsiaustas sukietės. Nešvarų impregnuotą apsiaustą skalbiame universalių skalbiklių tirpale, trindami minkštu šepečiu. Išskalauto negręžiame, o pakabiname ant pakabos, kad nuvarvėtų vanduo. Paskui išlaidome nelabai karšta laidyne. Dėmių negalima valyti benzinu ar acetonu, nes jie ardo guminį tarpsluoksnį, ir dėmė išryškėja dar labiau. Žiūrime į ženklus, o jeigu jų nėra, įtriname universalių skalbiklių tyrele, o po kelių valandų išskalaujame. Nuo apdulkėjusio apsiausto dulkes nuvalome sausa šluoste, bet ne šepečiu. Purvu aptaškytą impregnuotą drabužį valome actu parūgštintame vandenyje sudrėkinta šluoste.
Jeigu apsiaustas pasiūtas iš boloninės medžiagos, galima valyti amoniako tirpalu (1 šaukštas amoniako – 1/3 stiklinės vandens).
Riebalais išteptas vietas reikia įtrinti terpentino bei talko tyrele ir palaukti, kol nudžius ir sugers visus riebalus.

Boloninius audinius skalbiame apie 40° C vandenyje su universaliais skalbikliais nuo apykaklės žemyn.

Iš polietileno plėvelės pasiūtą apsiaustą valome kaip klijuotę. Kai toks apsiaustas sukietėja, jį reikia pamirkyti amoniako tirpale (1 stiklinė amoniako – 3 1 vandens), o paskui sausai nušluostyti. Galima valyti acto rūgšties, denatūruoto spirito ir linų aliejaus mišiniu (1:1:1).His Argument

Šaltinis: Drabužių priežiūra – apsiaustai, striukės