Kailinių Priežiūra

It´s cold as you fade into the sunVisą žiemą kailiniai jums buvo jaukus prieglobstis nuo kandančio šaltuko? Dabar pats laikas jiems už tai atsidėkoti ir deramai pasirūpinti, kad galėtumėte dėvėti ir kitą sezoną.

Ilgaplaukiai kailiai ilgainiui susivelia. Todėl ties rankogaliais arba šonuose atsargiai pašukuokite juos metalinėmis šukomis ilgais dantimis nuo kraštų į vidų. Ilgus plaukus šukuokite pagal, o trumpus – prieš plauką. Tik nešukuokite staigiais judesiais, nes galite suardyti odą ir išrauti plaukus.

Į kiekvieno kailio odą yra įtrinta specialaus riebalų mišinio, teikiančio kailiui minkštumo, elastingumo, padedančio ilgiau išlaikyti savo gerąsias savybes. Po kurio laiko šis sluoksnis išnyksta. Tačiau cheminėse valyklose į odą jo vėl įtrinamą. Todėl verčiau pataupykite pinigėlių ir savo mėgstamus kailinius nuneškite į valyklą. Pasirūpinus tokia priežiūra, jie vėl atrodys kaip nauji.

Veikiami šviesos, saulės spindulių, tamsūs kailiai nublunka, o balti pagelsta. Todėl per vasarą laikykite juos tamsioje patalpoje, įvilktus į užvalkalą. Tik nedėkite jų į polietileno maišus, nes pro tokius nepateks oras. Geriausiai kailinius vasarą laikyti drobiniuose arba medvilniniuose maišuose. Kailinukai, kurių plaukeliai balti (šermuonėlių, baltosios lapės, audinės), arba juodsidabrės lapės nuo šviesos labai gelsta, todėl juos laikykite išverstus į kitą pusę.

Atėjus žiemai, kai už lango vėl prisnigs, spintoje kabėjusius kailinius „atgaivinkite”. Patieskite juos ant švaraus sniego kailiu į apačią ir išmuškite.

Šaltinis: Kailinių Priežiūra