Kaip išsirinkti pėdkelnes?

subway riders  (please give me credit if you use this)Nuo praėjusio amžiaus 6-ojo dešimtmečio, kai britų dizainerė Mary Quant moteris aprengė vos užpakaliuką dengiančiais sijonėliais, pėdkelnės tapo būtina aprangos detale. Prikaustančia žvilgsnius  prie dailių kojų, paryškinančia originalų įvaizdį.

Vargu ar rasite moterį, kuri rinkdamasi pėdkelnes galvotų tik apie naujausios mados vėjus. Visoms svarbu, kad pėdkelnės nepriekaištingai aptemptų
kojas ir būtų patvarios. Kad naujai pirktos pėdkelnės jūsų nenuviltų, prieš jas įsigydama, pasikonsultuokite su parduotuvės konsultante. Pačiai irgi naudinga žinoti keletą svarbiausių dalykų.

Verta žinoti
Jeigu ieškote pėdkelnių, kurias ketinate mūvėti po prigludusia vakarine suknute, pardavėjos teiraukitės kuo elastingesnių ties juosmeniu, su pirštais nečiuopiamomis siūlėmis.
• Dažnai dėvite kelnes ir sijonėlius pažeminta juosmens linija? Pirkdama pėdkelnes, žiūrėkite, kad ir jos būtų pažemintu juosmeniu.
• Jei pėdkelnės plyšta ties kojų pirštų galais, atidžiai apžiūrėkite batų, kuriuos nešiojate, vidų. Pastebėta, kad dažniausiai minėtose vietose kojinės plyšta dėl pėdų fiziologijos ir prastos kokybės vidinių avalynės siūlių.
• Iki juosmens einantis T raidės formos kelnaites sutvirtinantis įsiuvąs garantuoja maksimalų viršutinės pėdkelnių dalies patvarumą.

Kokybę lemia pėdkelnių sudėtis
Šiuolaikiškos pėdkelnės dažniausiai gaminamos iš elastano, polia-mido ir natūralaus pluošto (vilnos, medvilnės ir kt.). Paprastai jų kokybę lemia elastano (itin tamprus cheminis pluoštas) kiekis (jo gali būti iki 25 proc.) ir rūšis, įvardijama skirtingais konkretaus gamintojo pasirinktais pavadinimais (DU PONT DE NEMOURS – laikra, BAYER – dorlastanas ir kt.). Pėdkelnių kokybei labai svarbus mikropluoštas – mikrofibra (ant pakuotės paprastai žymima „multi-soft” arba „micro”). Ji lemia šios svarbios aprangos detalės minkštumą, švelnumą ir tvirtumą.

Ženklai ant pakuočių
Tikriausiai pastebėjote, kad ant pėdkelnių pakuočių mirgėte mirga įvairiausių logotipų, sertifikavimo ir kitokių ženklų. Jūsų patogumui iššifruosime kelis dažniausiai pasitaikančius.
< Figūrą koreguojančios pėdkelnės su ypač elastinga viršutine šortų silueto dalimi. Tokios pėdkelnės
prispaudžia pilvą, pakelia sėdmenis. Jas mūvint drąsiai galima rinktis siauresnius nei įprastai viršutinius drabužius.
< Tinklinės pėdkelnės be įsiuvo. Viršutinės dalies tinklelis gali būti smulkesnis nei apatinės, arba priešingai.
< Pėdkelnės su elastingomis kelnaitėmis ir įsiuvu. Prispaudžia atsikišusį pilvuką, šiek tiek optiškai pakoreguoja liemens liniją.
< Pėdkelnės puošniomis ažūrinėmis kelnaitėmis ir švelnaus audinio įsiuvu. Jas galima mautis tiesiog ant nuogo kūno, t. y. nedėvint apatinių kelnaičių.
< Ties pirštais pėdkelnės nesutvirtintos tankesnio mezgimo juosta, t. y. tokios pat perregimos kaip ir viršuje. Jas galima mūvėti ir avint basutes ar batelius atviru priekiu. > Ažūrinėmis silikoninėmis juostomis prie šlaunų viršaus priklijuojamos pėdkelnės. Tokių pėdkelnių nereikia segti prie specialios juostos.

Turite mokėti jas tinkamai mauti ant kojų. Pirmiausiai įsitikinkite, ar tvarkingi jūsų rankų nagai, tada plaštakas sudrėkinkite vandeniu arba kruopščiai įtrinkite kremu (kad oda būtų švelni ir slidi). Atsargiai suvyniokite kiekvieną kojinę iki pirštų galiukų. | vieną įkiškite koją ir atsargiai tempkite pėdkelnes į viršų vis palygindama pirštais. Taip apmaukite kojine ir kitą koją. Pernelyg stipriai netempdama užtraukite pėdkelnes ant klubų.
Jei pritingite pėdkelnes skalbti rankomis, į skalbyklę kiškite prieš tai įdėjusi į specialų korėtą maišelį. Nedžiovinkite pėdkelnių ant radiatorių ir jokiu būdu nesumanykite jų laidyti.

Šaltinis: Kaip išsirinkti pėdkelnes?