Velvetas – velvetinių drabužių valymas

Velveto gaminiai taip pat greitai sudulka. Velvetas, apipurkštas anti statiniais aerozoliais, mažiau sugeria dulkių. Yra specialių priemonių, apsaugančių velvetą nuo purvo ir vandens. Viena iš jų -“Hidrofobas”.
Nešvarų velvetinį drabužį pirmiausiai išpurtome, o po to valome drėgnu šepečiu ar kempine. Nelabai užterštą gaminį tiesiame ant stalo ir valome minkštu šepečiu ar kempine, sudrėkintais skalbiklio tirpale, paskui – švariu vandeniu. Labai nešvarias vietas valome sausais skalbimo milteliais.

Riebalų dėmės valomos benzino ir krakmolo tyrele (1:1), kaip ir iš aksomo. Kitų valiklių geriau nenaudoti.
Jeigu ketiname skalbti, pirmiausiai išpurtome dulkes, paskui 15-20 min. pamerkiame į šaltą vandenį, į kurį įlašiname kelis amoniako lašus. Gaminį merkiame į 30-35° C skalbiklių, skirtų vilnai ir sintetikai, tirpalą. Trinti ir spausti negalima – deformuojasi. Labai užterštas vietas (apykaklę, rankogalius, kilpas, diržą) skalbiame kelis kartus. Išskalautų negręžiame, bet susukame į paklodę ir padžiauname ant pakabos gerąja puse į viršų. Kol drabužis džiūsta, vis patempiame siūles, kad atgautų pirmykštę išvaizdą.

Kitas būdas: išpurtome dulkes, tiesiame gaminį ant plačios lentos virš dubens su pamuilėmis ir plauname su minkštu šepečiu. Skalaujame taip pat su šepečiu, kelis kartus keisdami vandenį, į paskutinį vandenį įpilame acto rūgšties (1 šaukštas rūgšties -1l vandens). Šlapią gaminį kabiname ant pakabos ir džioviname vėsioje vietoje, vis patampydami siūles. Visai išdžiūvusį drabužį išverčiame į blogąją pusę, tiesiame ant minkšto pakloto ir lyginame nelabai karštu lygintuvu vos priliesdami, kad nesusiglamžytų pūkai. Paskui iššukuojame prieš plauką kietu šepečiu.

Šaltinis: Velvetas – velvetinių drabužių valymas