Gėlės: Pasiflora

Tai įdomi, gerai žinoma, ir gėlininkų mėgstama gėlė. Jos vardas kilęs iš lotynų kalbos ir reiškia: pa (kančia), flos (žiedas). Užsienio gėlininkai ją vadina Kristaus kančios gėle, kadangi jos žiedų struktūrose randami panašumai su Kristaus kankinimo įrankiais. Tai ir trys vinys, erškėčių vainikas ir kt.
Tai metro aukščio vijoklinis augalas. Birželio mėnesį pradeda žydėti puikiais šviesiai rožiniais žiedais. Žiedas maloniai kvepia, gėlė ilgai žydi – su pertraukomis iki
spalio mėnesio.

Lietuvoje dažnai auginama Passiflora violacea, kurios žiedai išsiskleidžia labai įdomiai. Ankstyvą rytą, tarsi nematomos spyruoklės paveiktas iš žiedpumpurio staiga išsivysto pilnai pražydęs žiedas. Ant saulėtos pietinės kambario pusės palangės gėlė gerai jaučiasi ir vešliai auga .

Dauginama ūgliais anksti pavasarį. Ūglius susmeigiame į mažus vazonėlius. Prigyja per 2-3 savaites, išleidžia šakneles ir pradeda augti. Vasarą pasiflorą pravartu kelis kartus palieti srutomis. Anksti pavasarį ją reikia gerokai nugenėti, pašalinant du trečdalius ūglių ilgio.

Šaltinis: Gėlės: Pasiflora