Gėlininko darbai liepos mėnesį

Visos rožės liepos mėnesį patręšiamos paskutinį kartą, kad iki rudens geriau subręstų ūgliai. Nesubrendę rožių ūgliai yra labai neatsparūs šalčiui, jie net ir nešaltą žiemą stipriai nušąla. Todėl liepos mėnesį rožės tręšiamos mažai azoto, tačiau daug kalio turinčiu mineralinių trąšų mišiniu.

Trąšos beriamos apie augalus 1 m2 skiriant 30-40 g trąšų, (maišius trąšas kauptuku į dirvą, jei nenumatoma lietaus, paliejamą, kad maisto medžiagos pasiektų šaknų zoną.

Antroji liepos pusė – geriausias laikas dauginti vilkdalgius kero dalijimu. Seni kerai, kurie yra iš šakniastiebio išleidę keletą stiebų, iškasami kasamosiomis šakėmis. Nupurčius žemę, šakniastiebis dalijamas. Kiekvienos padalyto kero dalies lapai patrumpinami maždaug vienu j-trečdaliu. Per plaštaką patrumpintos augalo šaknys pa-\ skleidžiamos ir tvirtai įspaudžiamos į žemę. Sodinama taip, kad viršutinė šakniastiebio pusė liktų iš viršaus neužpilta žemėmis. Pasodintas augalas paliejamas, kad žemės geriau apgultų šaknis.

Dykumų augalus ir kitus visžalius lapuočius, taip pat astilbes sausromečiu būtina gausiai laistyti. Kartą visai išdžiūvę šių augalų šaknų gumulas labai sunkiai vėl
sudrėksta. Kad šitaip neįvyktų, augalams reikia duoti pakankamai vandens. Nelaistomos astilbės karštu oru labai greitai praranda savo gražią išvaizdą.

• Vidurvasaris pasipuošia gausybe įvairiaspalvių žiedų. Žydi rožės, lelijos, rudbekijos, astilbės, šluoteliniai flioksai, baltagalvės ir kt. Tačiau jau gausu nurudusiais, apdžiūvusiais lapais pavasarj peržydėjusių gėlių. Jas sutvarkome, pašaliname nedekoratyvias jų dalis

• Snieguolės, krokai, jacintai, pavasarinė leukoja ir scylė – tai daug metų vienoje vietoje auginamos gėlės. Šios svogūninės ir gumbasvogūninės gėlės gražiai atrodo tik didesnėmis grupėmis.

Nejudinamos kelerius metus, augdamos vienoje vietoje, jos pačios dauginasi svogūnėlių ar gumbelių vaikučiais, sudarydamos tankų puošnų žydintį plotelį.

• Nužydėjus daugiametėms gėlėms, negalima leisti joms nokinti sėklų, nes tai silpnina augalą. Be to, apvytę į žiedstiebiai negražiai atrodo. Jau vien todėl juos reikėtų -nupjauti iki sveikos augalo dalies.

• Vasarą baseinuose nereikėtų keisti vandens, o tik prireikus papildyti. Vandens keitimui jautrūs daugelis vandens augalų, be to, labai susidrumsčia vanduo.

• Per sausras laistome gėles. Dėl to jos ilgiau žydi ir būna dekoratyvios. Prieš sausrą gėlynus galime
– mulčiuoti durpėmis, jei to nepadarėme rudenį arba ‘..pavasarį.

Šaltinis: Gėlininko darbai liepos mėnesį

Žymės: