Gėlininko darbai rugpjūčio mėnesį

Apkaupkite jurginus, pašalinkite jų pažastinius ūglius, išskinkite peržydėjusius žiedus (gausiau žydės). Dauginkite kero dalijimu ir sodinkite bijūnus. Dalydami kerą, stenkitės, kad kiekviena dalis turėtų du-tris pumpurus ir nors kiek sveikų šaknų. Pradėkite sodinti lelijas, ypač jautriai žiemojančias, kad iki šalčių spėtų kaip reikiant įsišaknyti. Iškastų lelijų svogūnų negalima ilgai laikyti. Perdžiūvę svogūnai pasodinti dažniausiai neįsišaknija ir žūva.

happy valentines day - pink gerbera with a heart of chocolate!Pasodinkite į alpinariumus žiemojančius ciklamenus ir eremurus. Dauginkite ir sodinkite į numatytą vietą visas peržydėjusias daugiametes gėles.

Šiltnamiuose nebetręškite ankstyvųjų hortenzijų ir pradėkite jas saikingai laistyti. Šiltnamiuose augantys žingi-niai pradeda leisti lapus. Juos reikia normaliai laistyti ir tręšti, kad iki žiemos pakankamai užaugtų ir paskui gausiai žydėtų. Antrą kartą išpikuokite cinerarijas. Kol įsišaknys, laikykite pavėsyje. Mėnesio pabaigoje sodinkite į vazonus žiemines leukonijas. Neuždelskite šių darbų, nes vėliau pasodintos, jos žiemoja blogiau.
Kadangi rugpjūtį oras dar gana karštas, visus dekoratyvinius augaluFor you / Para vosotras (Sant Jordi)s būtina laistyti. Birželio mėnesį pasėtas našlaites, saulutes, neužmirštuoles sodinkite į lysves. | nuolatinę vietą šias gėles sodinsite tik pavasarį.

Rugpjūčio mėnesį balkonų augalai labai sparčiai auga, todėl jiems reikia daug vandens ir maisto medžiagų. Tręškite juos kartą per savaitę 0,3 procento mineralinių trąšų tirpalu.

Jei buvote išnešę į lauką kambarines gėles, dabar laikas jomis pasirūpinti. Kamelijoms ir azalijoms negailėkite vandens, nes kitaip kamelijos numes žiedlapius, o azalijos iš viso jų nesukraus. Iš dirvos iškaskite paprastąją raktažolę ir sodinkite į vazonus, kad galėtute pernešti į šiltnamį ar kambarį. Vazonuose verta auginti tik stiprius, sveikus augalus. Prieš iškasant, augalus gerai paliekite, kad prie šaknų prikibtų kuo daugiau žemių. Šaknų gumulas paliekamas tokio dydžio, kad tilptų į 10-15 cm skersmens vazonėlį.

Dabar tinkamas laikas ūgliais dauginti pelargonijas. Dauginimui geriausiai tinka trumpi šoniniai ūgliai. Jie atsargiai nulaužiami prie pagrindo. Tokie ūgliai lengvai įsišaknija. Nuo ilgų šakų viršutiniai ūgliai nupjaunami aštriu peiliu ir paliekami vienai dienai, kad apvystų. Po dienos sodinami į 7-8 cm skersmens smėlingo komposto žemės pripiltus vazonėlius. Vazonai statomi šviesioje vietoje prie lango ir, iki įsišaknys, saikingai laistomi. Panašiai dauginama ir kambarinė gebenė.

Tam tikslui nupjaunamos 8-10 centimetrų ilgio viršūnėlės. Pjauti reikia per tarpubamblį (tarp dviejų lapų). Ūgliai įsmeigiami į 8-9 cm skersmens vazonėlius, pripildytus smėlingo komposto žemės. Į kiekvieną vazoną sodiname po 3-5 ūglius. Vazonus laikome nuo tiesioginių saulės spindulių apsaugotoje vietoje.

Šaltinis: Gėlininko darbai rugpjūčio mėnesį

Žymės: