Gėlių priežiūra žiemą

Patikrinkite žiemojančias lauko gėles. Jei šalta, sniegu apkaskite rožes bei kitas daugiametes gėles. Sniegas apsaugos augalų šaknis nuo iššalimo. Aplink krūmelį sniegą dar reikėtų ir sumindyti. Jei rožių dar neapdengėte eglišakėmis, nevėlu tą padaryti ir dabar. Kai kurie gėlininkai (atšalus orams) rožių krūmelius saugo apgaubę juos paprasčiausiomis kartoninėmis dėžėmis.

Patikrinkite, kaip rūsyje laikosi begonijų, jurginų gumbai, kardelių gumbasvogūniai bei kitų gėlių šaknia-gumbiai. Jiems laikyti netinka sausos patalpos. Sandėlio temperatūra neturi būti didesnė kaip 3-5 laipsniai šilumos. Idealiausia rūsio temperatūra – 3-4 laipsniai šilumos.

Kambarinėms gėlėms irgi svarbu temperatūra. Žiemą nežydintys kambariniai augalai miega, todėl nereikia jų persodinti ar papildomai tręšti. Tačiau jas reikia dažnai stebėti ir prižiūrėti, nes nuo to, kaip jos peržiemos, priklausys jų tolesnis augimas ir žydėjimas. Didžiausia problema kambariniams augalams yra šviesa. Nuo seno gėlės laikomos ant palangių, tačiau ne visos palangės vienodai tinka visoms gėlėms. Šviesiausios yra pietinės palangės. Tad žiemą šviesiamėges gėles reikia ant jų ir sustatyti.

Gėlininko darbai gruodžio mėnesį
Be kaktusų, ant pietinių palangių gerai jaučiasi dykumų, stepių ir aukštų kalnų augalai (šilokai, storalapiai, eševerijos, karpažolės, alavijai, agavos, stepelijos ir pan.). Dauguma augalų gerai auga ant rytinių ar vakarinių palangių. Čia ir šviesos pakanka, ir ji nėra stipri.

Geriausiai ant jų laikyti margalapius ir spalvotais lapais augalus. Prie šiaurinių langų mažiau šviesos ir vėsiau. Todėl čia gali augti tik paparčiai, chlorofilai ir gebenės. Žiemą čia galima sustatyti ir tas gėles, kurios žiemoti turi vėsiau, kad nepradėtų augti. Tai mirtos, šventmedžiai, aukubos, lauramedžiai ir panašiai

Šilumą ir šviesą mėgstantys augalai (margeniai, san-paulijos, smidrai, chlorofilai dabar laikomi arti langų ant pietinių, rytinių ar vakarinių palangių. Pavėsį pakenčian-čios (begonijos, kinrožės, fikusai, paparčiai ir pan.) gali žiemoti toliau nuo šviesos šaltinių.

Visi iš subtropikų kilę dekoratyviniai lapiniai augalai (mirtos, oleandrai, gebenės ir pan.) geriau žiemoja vėsesnėje 10-20 laipsnių šilumos patalpoje. Juos reikia retkarčiais palaistyti ar apipurkšti vandeniu. Dracenas galima pastatyti ir tamsesnėje vietoje kiek vėsesniame kambaryje. Tačiau ant palangių gali tilpti tik nedideli augalai, o didesniesiems reikia rasti kitą tinkamai apšviestą vietą.

Iš rūsio į patalpas laikas atnešti hortenzijas, jas dera dažnai apipurkšti vandeniu ir pradėti laistyti.

Šaltinis: Gėlių priežiūra žiemą