Jurginai Žiemą. Kaip paruošti jurginų šaknis žiemai.

Kaip paruošti jurginų šaknįagumbius žiemai
Jurginų šakniagumbius žiemojimui reikia ruošti pasirodžius jau pirmosioms stipresnėms nakties šalnoms. Šalnoms pakandus, jurginų lapai tuojau pajuoduoja. Tai rodo, kad laikas kasti jų šakniagumbius.

Prieš kasimą jurginų stiebai nupjaustomi 10-15 cm aukštyje virš žemės paviršiaus.

Negalima jurginų stiebų sukinėti, juos reikia nupjauti aštriu peiliu. Negalima jų rauti, bet atsargiai su kastuvu iškasti. Jurginai žiemojimui paliekami su prie šakniagumbių esančiomis žemėmis. Iškasus apipuvusias ar sužalotas šaknis aštriu peiliu api-pjaustome iki sveikosios dalies. Pjūvio žaizdą ištriname medžio anglimi.

Sausa, vėsi (4-6 laipsniai C šilumos), gerai vėdinama patalpa jurginų žiemojimui– yra tinkamiausia. Neturint tam specialios patalpos, kiekvienas augintojas jurginus gali išlaikyti gerai vėdinamame rūsyje, prieškambaryje ar sandėliuke (tik ne maisto produktų), kur temperatūra nenukrinta žemiau 3 laipsnių. Nepatartina jurginų kerų vieną prie kito prispausti. Geriau, kad jie nesiliestų.

Vienokioje ar kitokioje patalpoje laikomus jurginų šakniagumbius žiemos metu” reikia taip pat prižiūrėti. Supuvusius pašalinti, o pūvančius apipjaustyti ligi sveikosios dalies ir, kaip rudenį, ištrinti anglimi. Leidžiamus ūgius reikia apipjaustyti iki apatinio narelio, nes jie silpnina pačius šakniagumbius.

Šaltinis: Jurginai Žiemą. Kaip paruošti jurginų šaknis žiemai.