Kambarinės Gėlės

Kad hipeastras (Hippeastrum) žydėtų anksti, pradėkite jį tam ruošti jau rugpjūčio mėnesį. Nuo rugpjūčio vidurio mažinkite vandens normą, o paskutinėmis mėnesio dienomis visai nustokite augalą lieti. Per visą tą laiką jį laikykite saulėtoje vietoje. Kad lapai per greitai nepagelstų ir nenuvystų, saulėtomis dienomis nupurškite juos vandeniu. Augalas pajėgus žydėti, kai turi mažiausiai keturis lapus.

Kad plokštenis (Zygocactus) suformuotų pumpurus, rugpjūčio mėnesį laipsniškai reikia mažinti vandens normą. Liejama tik tiek, kad žemė nevirstų dulkėmis. Augalas laikomas saulėtoje vietoje. Neišsivystę nareliai pašalinami, nes jie nesuformuos pumpuro. Pumpurai dažniausiai pasirodo tik spalio mėnesį. Kai narelių viršūnėse pasirodys žiedpumpuriai, lieti augalą reikia reguliariai pagal poreikį.

Ant palangės stovinčioms kambarinėms gėlėms azalijoms ir kamelijoms rugpjūčio mėnesį dar reikia labai daug vandens. Rugpjūtį šių gėlių tręšti nereikia. Tačiau vandens joms neturi trūkti, kitaip kamelijos numes žiedpumpurius, o azalijos iš viso jų nesukraus.

Negražiai atrodančius balkonų augalų žiedus ar žiedynus reikia laiku šalinti. Tokie augalai ne tik gražiau atrodys, bet ir greičiau formuos naujus žiedus. Rugpjūtis paskutinis mėnuo, kai galime be nuostolių persodinti kambarines gėles. Vėliau persodinti augalai iki vėlyvo rudens nepriaugina pakankamai šaknų. Toks augalas sunkiai žiemoja, nes labai lengvai suserga jo šaknys.

Šaltinis: Kambarinės Gėlės