Kambarinių gėlių persodinimas

Tinkamiausias laikas – balandžio – gegužės mėn. Jaunus ir greitai augančius – kasmet, senesnius, sumedėjusius – kas 2-3 metai ar rečiau, bet persodinti būtina. Atrinkite augalus, kuriuos ruošiatės persodinti šį pavasarį.

Kokio dydžio vazonų jums reikės, spręskite pagal augalo išsivystymą.

Skirtingiems augalams galbūt reikia ir skirtingų žemės mišinių. Kokią žemę mėgsta Jūsų augintiniai, galite sužinoti iš specialių straipsnių ar knygų. Žemė augalams sodinti turi būti kambario temperatūros, drėgna (ne sausa ar šlapia). Reikės ir akmenų, žvyro ar vazono šukių drenažui.

Jei augalą persodinsite į seną vazoną, prieš tai jį išplaukite, o jei būtina – ir dezinfekuokite (kalio permanganato tirpalu). Molinius vazonus, prieš sodindami augalą, vieną dieną palaikykite vandenyje, kad sienelės prisigertų drėgmės.

Pasodintą augalą būtinai palaistykite arba, dar geriau, panardinkite vazoną į vandenį, kad visa žemė sudrėktų vienodai. Jei reikia, augalą nugenėkite, patrumpinkite labai atsikišusias, ilgas šakas, išretinkite tankiai suaugusias ir silpnas. Nupjautus ūglius galėsite įšaknydinti. Persodintų augalų kelias dienas nestatykite saulėtoje vietoje ar ant vėsios palangės. Tręšti pradėkite ne anksčiau kaip po mėnesio.

Šaltinis: Kambarinių gėlių persodinimas

Žymės: