Kambarinių gėlių priežiūra rugsėjį

Vacation!! :)Paskutinėmis rugsėjo dienomis suneškite iš sodo į patalpą vazonuose augančius augalus. Tai oleandras, agava, lauke nežiemojanti juka, ožekšnis ir kordilina. Nors aukuba ir pakenčia nedidelį šaltį, bet ir jos nereikia ilgiau palikti lauke.

Suneštus į patalpą augalus kruopščiai nuvalykite, apžiūrėkite, kad ant jų nepasiliktų nesveikų dalių.

Kaktusai ir kiti sukulentiniai augalai yra labai jautrūs net nedidelėms šalnoms, todėl rugsėjo pabaigoje būtinai suneškite juos iš lauko į patalpas. Šalčio pagauti augalai labai greitai pradeda pūti, o per žiemą ir visai sunyksta. Suneštus į patalpas augalus liekite saikingai.

Nariuotasis kaktusas (Zygocactus), kai pradeda formuotis pumpurai, jį reikia pradėti normaliai laistyti. Augalui reikalingas vandens kiekis priklauso nuo patalpos temperatūros. Per didelis vandens kiekis, kai augalas stovi vėsioje patalpoje, sukelia šaknų puvinį.

Balkonų ir palangių dėžėse pasodintus jautrius augalus, kąd jie ilgai žydėtų, reikia apsaugoti nuo pirmųjų šalnų. Nuo nedidelių šalnų pakaks augalus lengvai pridengti paklodėmis. Kad nenulaužtumėte žiedų, priedangą dėkite ant pritvirtintų šonuose kartelių. Nedideles dėžes galima nakčiai sunešti į patalpas.

Rugsėjo pabaigoje, kai patalpos dar neapšildomos, jau pasitaiko šaltų naktų. Šiuo laikotarpiu augalams kenkia per didelis vandens kiekis. Ypač vanduo kenkia fikui, sansevjerai (Sansevieria), peperomijai (Peperomia) ir kitiems. Vėstant nakties orui, augalus liekite saikingai. Patartina tuo metu mažinti vandens kiekį, ypač sukulentiniams augalams.

Šaltinis: Kambarinių gėlių priežiūra rugsėjį