Plaukų Dažymas

Plaukai dažomi tiek specialiais cheminiais, tiek ir natūraliais augaliniais dažais. Šie ne tik nekenksmingi, bet dažniausiai ir naudingi. Juose yra daug vitaminų, mineralinių druskų, taip pat biologiškai aktyvių organinių medžiagų, kurios naikina ligas su­keliančias bakterijas arba neleidžia joms daugintis. Be to, natū­ralūs dažai stiprina plaukų šaknis, skatina jų augimą: juos var­tojant, oda mažiau pleiskanoja.

Štai keletas plaukų dažymo augaliniais dažais receptų.

* Svogūnų lukštai — plaukus dažo gražiais oranžiškai rausvais tonais. Imama 30—50 g svogūnų lukštų stiklinei vandens, virinama 15—20 min, palaikoma, kad pritrauktų, ir perkošiama.

* Arbata — plaukus dažo rausvai rusva spalva. Stiklinė van­dens ir 2—3 šaukšteliai arbatžolių virinama 15—20 min, palaiko­ma, kad pritrauktų, ir perkošiama.

* R a b a r b a r a i — plaukus dažo auksiniais, šiaudų spalvos, rusvais atspalviais. 10—30 g (žiūrint kokio ilgio plaukai) džiovintų rabarbarų (šakniastiebių ir šaknų) užpilama stikline šalto vandens ir virinama 15—20 min nuolat maišant, kad neprisviltų. Masė ataušinama ir palaikoma, kad pritrauktų. Kad plaukai įgautų tam­siai rudą atspalvį, į nuovirą įberiama žiupsnelis geriamosios sodos.

Rabarbarų nuoviro galima primaišyti prie grynos chna, kad jai būdinga rausvai ruda spalva būtų ne tokia ryški. Paprastai imama 30 g rabarbarų miltelių 70 g chna.

Rabarbaru milteliai gaunami, sumalus džiovintus šakniastiebius ir šaknis.

Aukso atspalvį įgauna plaukai, nudažyti rabarbarų ir ramunė­lių mišiniu (stiklinė rabarbarų nuoviro, 50 g ramunėlių, 1 g ar­batžolių, stiklinė vandens).

Minėtuose patarimuose plaukai dažomi vienodu būdu.

Švariai išplauti plaukai senu dantų šepetėliu arba vatos tam­ponu suvilgomi nuoviru, aprišami polietileno skarele, paskui rankšluosčiu, o po 1—2 val išplaunami.

Kad nusidažytų, žili plaukai vilgomi nuoviru keletą dienų iš eilės. Kad dažai netekėtų ant kaklo, į atvėsusį nuovirą įberiama truputis krakmolo ir miltų. Plaukai plaunami apyšilčiu vandeniu, kad krakmolas nevirstų klęisteriu.

Jeigu norima plaukus ne dažyti, o tik suteikti jiems aukso atspalvį, pakanka nuoviru perplauti ištrinktus ir išdžiovintus plau­kus.

Perukas prižiūrimas taip pat kaip ir plaukai. Jį reikia plauti, šukuoti, norint daryti šukuoseną, sukti ant suktukų.

Šaltinis: Plaukų Dažymas