Fototapetai namų interjere

fototapetaiFototapetas – tai meno kūrinys, priemonė, kuri interjere padeda sukurti nuotaiką ir stilių, išryškina jo idėją. Tačiau jo nereikėtų naudoti vietoj paveikslo ant sienos.
Geriausia rinktis abstrakčius fototapetus, kurie sukurtų foną, lengvą nuotaiką. Nepatarčiau rinktis fototapetų, kuriuose yra labai konkretūs vaizdai, ryškūs kontrastai, daug detalių, spalvų. Tai gerokai apsunkina erdvę. 0 jeigu kambaryje dar yra kitų baldų, tai jis atrodys perkrautas ir gali slėgti. Taip pat reikėtų vengti vaizdinių, kur gali atsirasti akių kontaktas. Tinkamai parinkti fototapetai gali vizualiai praplėsti mažo kambario erdvę. Jie taip pat sukuria norimą nuotaiką kambaryje.”

Niujorko dangoraižių panorama, jūros skalaujami akmenys. Įkvepia? Tokiais vaizdais galima grožėtis, net jei neturite namo ant kopų arba buto Manhatane. Į interjerus grįžta fototapetai ir jie yra prieinami visiems.

Viskas, ko prireiks, tai – teptukas, klijai ir kantrybė. Ir dar -pagrindinė medžiaga – fototapetai, atkeliaujantys į vis daugiau lietuvių būstų.
130 litų ar 1300 litų – jūsų teisė rinktis. O rinktis yra iš ko.
Fototapetus gaminančios bendrovės yra sukūrusios daugybę kvapą gniaužiančių vaizdų ir tiems, kurie žavisi egzotiškais gamtos vaizdais, ir tiems, kurie nori tik abstrakčiu vaizdu būsto interjerui suteikti daugiau prieskonių.

Nebrangu, bet efektinga
Ar žingsniuojant miesto gatvėmis ir dairantis į sunkiai suvokiamo dydžio reklamos skydus jums niekada nešovė į galvą mintis – jei tokio dydžio vaizdą galima sukurti gatvės masteliu, tai tokį sumanymą galima Įgyvendinti ir namuose.

Išsiklijuoti ne kokius subtiliai apsinuoginusius jaunuolius su alaus buteliu rankoje ir ne gigantiško dydžio sofą su paauglių numylėtu atlikėju. Bet ką nors romantiškesnio, glostančio akį.
Taip daro kavinės, mėginančios lankytojus sužavėti ne tik kavos aromatu, bet ir gundančiais kavos pupelių vaizdais per visą sieną.
Fototapetai tiks tiems, kurie kambariui dekoruoti nori išleisti ne daugiau nei kelis šimtus litų, bet nori susikurti ypatingą aplinką.

Fototapeto privalumas
– kada tik panorėję galėsite jį nuplėšti arba pakeisti kitu. Ir tai bus netgi lengviau nei perdažyti sieną.
Tai – unikalūs Naujosios Zelandijos Amaru vietovėje aptinkami rieduliai, susiformavę prieš 4 milijonus metų.
„Fototapetus teko matyti ne vienoje vietoje, todėl remontuodami namą nutarėme jais papuošti miegamojo sieną.
Dabar manau, kad ji atrodo įspūdingai. Jūros vaizdas veikia labai raminamai ir nevargina”,
– sakė individualiame name įsikūrusi gyventoja.
Miegamajame šiam gamtos vaizdui apšviesti netgi sumontuoti atskirai įjungiami šviestuvai.
Moteris tvirtino, kad išklijuoti fototapetą nebuvo labai sudėtinga, tik reikėjo daugiau kruopštumo nei įprastiems tapetams.
„Dabar vyras remontuoja dukters kambarį. Ir ji labai norėtų fototapeto.
Bet ten tokia erdvė, kad beveik nėra didesnių sienų, kurias galėtų užpildyti vaizdas

Idėjos tuščiai sienai
„Turime idėjų tuščiai sienai”, – tvirtino paveikslų reprodukcijom is, fototapetais ir kitais interjero dekoravimo akcentais prekiaujančios bendrovės „Ari. ldea” atstovės Asta Leipuvienė ir Agnė Grudinska.

Moterys tvirtina, kad fototapetai tapo paklausesni nei paveikslų reprodukcijos ir vis daugiau žmonių įsidrąsina tokiais vaizdais papuošti namų sienas.

„Fototapetus žmonės mieliau perka dėl to, kad gali iš karto pakeisti ne tik kambario nuotaiką, bet ir erdvės pojūtį.
Fototapetai gana paplitę biuruose, kavinėse, tačiau daug gyventojų juos perka ir savo būstui”, – pasakojo A.Leipuvienė.

Verslininkė pastebėjo, kad populiariausi fototapetai yra su miško, pievų žalumos vaizdais. Tačiau nemažai žmonių renkasi Niujorko naktinę panoramą. Neretai ir nespalvotą. Populiarūs ir žemėlapiai.

Nusibodo – nulupk
Fototapetas nėra pati brangiausia investicija interjere. Papuošti sieną galima vos už 130 litų. Skirsis tiktai popierius, ant kurio jis atspausdintas.
Pigesni fototapetai spausdinami ant paprasto tapetinio popieriaus ir jų negalima plauti. Brangesni – plaunami, pagaminti vinilo ar flizelino pagrindu.
Paprastai fototapetas parduodamas sukarpytas į 4-8 dalis. Taip paprasčiau jį užklijuoti, tik reikia kruopščiai ir tiksliai atitaikyti piešinį.
Beje, klijuojant fototapetą nepatariama užtepus klijų laukti, kol jie įsigers, kaip tai įprasta daryti su vyniojamais tapetais. Dėl drėgmės popieriaus lakštai kiek išsiplečia ir vėliau gali būti sudėtinga suderinti skirtingas fototapeto dalis.
Dar vienas nebrangaus fototapeto privalumas – kada tik panorėję galėsite jį nuplėšti ar pakeisti kitu. Ir tai bus netgi lengviau nei perdažyti sieną.

Šaltinis: Fototapetai namų interjere