Buto priežiūra

Tvarkinga šeimininkė kasdien rūpestingai prižiūri butą.

Pirmiausia gerai išvėdinama patalynė, paklojamos lovos.

Medinės grindys, parketas, linoleumas iššluojama šepečiu arba išsiurbiama dulkių siurbliu, kartu išsiurbiami kilimai ir minkšti baldai. Kilimus gera nušluoti ryžių šiaudelių šluotele.

Vonios, tualeto, virtuvės ir kitų patalpų grindys iššluojamos šepečiu ir peršluostomos drėgnu skuduru.

Nuo baldų skudurėliu nušluosto-mos dulkės (prieš tai atveriamas langas, tik nepadaromas skersvėjis!).

Intérieur - 18-12-2006 - 19h32Laiptai nušluojami arba nusiurbiami dulkių siurbliu. Jie šluojami žemyn, sienos link, kad dulkės nekristų nuo vienos pakopos ant kitos.
Iš pagrindų butas tvarkomas vieną du kartus per mėnesį. Tą dieną nušluostomos palangės, išvalomi langų stiklai, išblizginamas parketas, išplaunamos dažytos grindys, nuo sienų atitraukiami baldai ir visur išvaloma, drėgnu skudurėliu nušluostomos elek-tros lemputės, nuvalomos dulkės nuo durų viršaus, po vieną nušluostomi visi smulkūs daiktai, knygos, dulkių siurbliu išsiurbiami minkšti baldai ir kilimai. Valyti visada pradedama nuo nešvariausių daiktų.

Sunkiausia butą valyti sezonais — pavasarį ir rudenį. Jei galima, geriausia baldus išnešti iš kambario arba sustumti į kambario vidurį ir apdengti polietileno plėvele arba švaria sena medžiaga. Atidaromi langai, nukabinamos, gerai išdulkinamos ir išplaunamos užuolaidos, nuvalomos lubos, sienos (braukiant iš viršaus žemyn), išvaškuojamas arba išlakuojamas parketas, nuvalomi baldai, palangės, langų rėmai, išvalomi stiklai, baldų apmušalai, lovos, kilimai. Prieš tvarkydama iš pagrindų butą, savo darbą taip susiplanuokite, kad suspėtute ne tik viską sustatyti į vietas, bet ir sutvarkyti spintas, stalčius.

Kur susidėti namų ruošos įrankius?

Namų ruošos įrankiai turi būti laikomi jiems skirtoje vietoje: sieninėje spintoje, po laiptais, koridoriaus gale, tualete ir pan. Kiek galite juos sukabinkite, kitus laikykite dėželėse, ant lentynėlių. Patogiausia namų ruošos įrankius ir priemones turėti po ranka: skudurą, skalbimo miltelius, kempinę — vonioje; virtuvės kriauklei plauti turėkite kitą skudurėlį, taip pat miltelių, kempinę, kad nereikėtų atsinešti iš kitur.

Šaltinis: Buto priežiūra

Žymės: