Draugių Tipai

Draugės… Jos susibėga puodelio kavos, kad aptartų mada, vyrus ir pasidalytų intymiomis paslaptimis. Jos guodžia viena kita, kai praranda gyvenimo meilę, ir geriausia drauge pasitiki labiau nei savimi. Jų kredo: „Vyrai ateina ir išeina, o draugės lieka."

Gražuolė ir jos šešėlis
Prisimenate, kai mokykloje ar kieme berniukai nesuprasdavo, kodėl pati gražiausia mergaitė draugauja su pilka pelyte, blyškia ir tylia būtybe? Vyrai niekada iki galo nesupras įžvalgios moteriškos logikos -pilkame fone visos spalvos tampa ryškesnės! Ir štai gražuolę supa išvaizda niekuo neišsiskiriančios, nepastebimos draugės. Kartu ji įgyja ir Ištikimų pagalbininkių, pasirengusių iškęsti jos užgauliojimus, tenkinti kiekvieną užgaidą ir išklausyti pasakojimus apie nesibaigiančius vakarėlius ir pasilinksminimus. Mechanizmas paprastas – „šešėliai" taip pat gauna naudos. Jeigu jau pasitaikė proga draugauti su tokia gražia ir populiaria būtybe, jos dėmesį reikia branginti ir juo naudotis, kas žino, „gal ir mane pastebės". Todėl neapsigaukite. Gali būti, kad toji pilka pelytė prisikels kaip feniksas iš pelenų, o tada jau „sudie, dėmesy ir susižavėjime". Na, bet jeigu jums svarbu ne tik, ką gaunate, bet ir ką duodate, tokia draugystė parodo, kad nesate savanaudė, tuščia ir garbėtroška, o atvirkščiai, savo išmanymu grožio ir estetikos srityse be jokio išskaičiavimo besidalijanti draugė.

 

Katė ir pelė
Ji tiesiog nepakenčiama! Sar tiška, nepristinga kandžių žo ir nepraleidžia progos drauge kišti koją. Jūs taip pat neatsiliek juk „atsiskaityti" – garbės reika Nors pasižadate daugiau neprč ti nė žodžio „tai didelei asmenyt vėl renkate taip gerai pažįstam; lefono numerį… Tokią draugystę galima pavac „Mirtinos draugės", nes ir geri sia draugė, ir mirtinas priešą vienas asmuo. Labai panašiai giasi žinomiausi animacinio šaulio priešai Tomas ir Džeris a Vilkas ir Zuikis iš „Na, palauk!" vienas kitą erzina, skaudina ir sinasi pribaigti, bet vėl ir vėl nas kito ieško.

Mirtina draugė nuvilioja kitos i tinos draugės vaikinus, kėsina užimamas pareigas, pergudra savo sąmoju ir po eilinės draui kos dvikovos sumano tobulą ke to planą. Jos nepakenčia viena tos ir tuo pat metu negali išsis ti, kadangi bus nuobodu gyve Mirtina draugė visada skatina laikyti budrumą. Galų gale katė pelės žaidimas išties yra įdom Remiantis liaudies išmintimi, to draugystę galime apibūdinti: a ko kirvis kotą.

Prisiplakėlė
Vaikystėje ji su jumis draugavo todėl, kad jūsų žaislai buvo gražesni. Universitete – kad negailėjote dovanų. Kiekviena daug pasiekusi moteris turi vieną dvi drauges prisiplakėles, kurių elgesj galima pavadinti keistu. Viena vertus, jos iš visų jėgų stengiasi sukelti kaltės jausmą ir gailestį: „Pasaulyje nėra teisybės: vieniems duota viskas, kitiems – nieko." Kita vertus, jos visada naudojasi jūsų dėmesiu, užuot pačios ko nors ėmęsi. Tarkim, esate sėkminga firmos darbuotoja, darbo reikalais keliaujate po pasaulį. Jūsų draugė – du vaikus auginanti ir milijonus priekaištų pasauliui turinti vieniša mama. Iš kiekvienos kelionės lyg jausdama kaltę parve-žate jai ir jos vaikams brangių dovanų. Draugė be jokių išlygų jas priima be perstojo skųsdamasi „tuo neteisingu pasauliu". Tokioje draugystėje nėra nė mažiausio pliusiuko, vien tik žaidimas į vienerius vartus ir dar beprasmiškas kaltės jausmas. Jūs išjos nieko neatėmėte, todėl ir kalta neturite jaustis. Taip jau yra: vieniems sekasi geriau, kitiems prasčiau. Kaip sakoma, kiekvienas esame savo likimo kalvis ir išsimiegame taip, kaip pasiklojame.

Niurgzlė
Ją ir vėl ištiko katastrofa! Diena nenusisekė, kiaušinienė prisvilo, darbe kasdien gresia atleidimas, o vyras įtartinai reguliariai įstengia įstrigti visose miesto spūstyse ir į namus sugrįžti vėlai. Tokiomis ataskaitomis prasideda vos ne kiekvienas rytas. Likimas jai nepalankus, ir kiekviena diena tai tik patvirtina. Taip, tokia draugė jums – taip pat katastrofa. Ji nelaukia pagalbos ar patarimo – nori pasiskųsti, o paskui, išsipasakojusi ir ant jūsų pečių išvertusi visą krūvą žiauraus pasaulio neteisybės… ramiai pasineria į darbą.

Viskas, ko jums reikia, – geležinė liemenė, o štai bandymai patarti ir net tokia nekalta paguoda: „Na baik, ne taip viskas blogai", atvirkščiai, sulauks įnirtingo atkirčio.
Tokia draugystė ideali, jeigu turite tokių pat įpročių. Tuomet viena kitai pakaitomis skųsite negailestingą gyvenimą ir pasijusite tikros sielos draugės. Kitu atveju neeikvokite savo energijos ir laiko.

Tinkanti pagal statusą
Nedvejodama galite dalyvauti foto-sesijoje, pavadintoje „Idealios draugės", nes atitinkate blizgių žurnalų straipsnių herojų prototipus. Jums puikiai sekasi, esate gražios ir lepinamos vyrų dėmesio. Greičiausiai esate kolegės arba siekiate karjeros | panašiose srityse. Bet jūsų draugystei tai ne kliūtis, nes neturite ko nepasidalyti, kadangi kiekvienai iš jūsų likimas pažėrė nemažai dovanų. Dviese aplankote geriausius mieste SPA centrus, o atostogauti vykstate į prabangius kurortus ar niekada nemiegančius didmiesčius. Tačiau svarbiausia, kad visada turite apie ką pasikalbėti. Tokia draugystė nuostabi, bet turi vieną trūkumą. Ji prasideda kartu su aukšto visuomenėje statuso įgijimu bei gerėjančia finansine padėtimi ir baigiasi, kai viso to netenkama. Todėl iš esmės tokia draugystė yra viso labo vienas iš daugelio gražaus gyvenimo atributų, o pati, deja, jokia vertybė.

Mėgdžiotoją
Šios mergaitės pastebimos jau mokykloje. Į savo geriausias drauges jos panašios lyg dvynės. Užtenka vienai nusidažyti plaukus raudonai, po kelių dienų raudonplaukės jau bus dvi. Užtenka vienai užsidegti svajone nuvažiuoti į Paryžių, krautis lagaminus pradės ir antroji. Nenuostabu, kad joms patinka vienodi vaikinai, o dar dažniau – tas pats vaikinas. Ir jau visai nenuostabu, kad tokios draugystės pabaigą galima labai lengvai nuspėti.

Už mėgdžiojimo slepiasi slaptas žavėjimasis, pagardintas tokio pat paslėpto priešiškumo prieskoniais. Tarp „tavo graži šukuosena" ir „tavo graži šukuosena, aš tokios taip pat noriu" – ištisa praraja, kurioje susimaišę ir pavydas, ir egoizmas, ir ne-visavertiškumo kompleksas. Jei tokie nedviprasmiai pranešimai apie jūsų populiarumą draugės akyse jums suteikia pasitenkinimo, drąsiai bendraukite, nes čia populiarumas labai tikras.

Vyresnioji patarėja
Greičiausiai ji šiek tiek vyresnė už jus. Ir įsivaizduoja esanti „gyvenimo mačiusi" ir todėl labiausiai už viską mėgsta dalyti patarimus. Reikia pripažinti, kad kaip tik dėl to mes vertiname šias drauges. Bet tik draugystės pradžioje. Vėliau tie patarimai pradeda skverbtis į visas gyvenimo sritis. „Kam tau toks ryškus diržas, juk tu visai neturi talijos"; „Brangioji, tu visai nepažįsti vyrų". Ji iš tiesų gali būti labiau patyrusi, tačiau jos gyvenimo patirtis viso labo tik-vieno žmogaus patirtis. Ir kai ji brukama visur ir be paliovos, jums gali pritrūkti oro.

Varžovė
Jūs jai – likimo iššūkis. Jūsų pasiekimai – stimulas judėti į priekį. Jūsų nesėkmė – galimybė įvertinti asmenines pergales. Jos prigimtyje užkoduotas siekimas konkuruoti ir varžytis. Ji pasirengusi bet kam, kad tik pranoktų visus jūsų pasiekimus. Jau vaikystėje ji savo gyvenimą kūrėsi orientuodamasi tik į kitus, todėl pralenkti drauges jai yra kur kas paprasčiau negu eiti savuoju keliu. Jeigu jus abi vilioja tokia konkurencija, kuri, beje, gali būti produktyvi, galite ir toliau draugauti. Tikėtina, kad pasieksite trokštamų rezultatų. Ir kas žino, kokie iššūkiai dar laukia ateityje.

Šaltinis: Draugių Tipai

Žymės: