Įdomūs Faktai

1995 McArthur‘as Wheeler‘is ramiai atėjo į 2 bankus Pitsburge ir apiplėšė juos dienos šviesoje net nebandydamas slėpti savo veido po kauke ar panašiai. Jis buvo areštuotas tą patį vakarą po trumpiau nei pusvalandžio kai nacionalinė televizija išplatino nufilmuotus apsaugos kamerų vaizdus. Kai vėliau šios juostos buvo parodytos pačiam plėšikui, šis nustebęs traukė pečiais. „Bet aš juk buvau išsitrynęs veidą citrinos sultimis“, murmėjo jis. Pasirodo, žmogus buvo patikėjęs kažkada sklidusiu mitu, jog citrinos sultys padaro žmogų nematomą per videokameras.

Ar žinojote, kad dvi žmogaus kūno dalys auga visą gyvenimą? Tai ausys ir nosis.

Mėnulyje neįmanoma išgirsti jokio garso todėl, kad jame nėra atmosferos, nėra oro, perduodančio garsą iš vienos vietos į kitą.
• Kalifornijos NASA tyrimų centro mokslininkai padarė prielaidą, jog kažkada Žemė, be Mėnulio, turėjo dar du palydovus. Kur jie paskui dingo? Manoma, kad nutolo į kosmosą ar įsirėžė į Mėnulį arba Žemę. Mokslininkai taip pat mano, kad Mėnulis susiformavo beveik prieš 4,5 milijardų metų, Žemei susidūrus su kosminiu objektu, dydžiu prilygusiu Marsui.
• Kad Mėnulis veikia vandenį, žinoma jau seniai. Bet egzistuoja ir tokia hipotezė, kad Mėnulis gali šildyti Žemės paviršių. Jei ši hipotezė teisinga, vadinasi, be Mėnulio Žemės paviršius būtų kur kas šaltesnis ir nepalankesnis gyvybei.
• Dar viena teorija skelbia, jog skriedamas savo orbita Mėnulis pamažu tolsta nuo Žemės (maždaug 3,9 cm per metus). Ką tai reiškia? Nagi tai, kad gali ateiti toks laikas, kai Mėnulis pabėgs nuo Žemės.

Daugiau įdomių faktų.

Šaltinis: Įdomūs Faktai