Japoniška Sakė

Sakė
Japonų alkoholinis gėrimas, gaminamas fermentacijos būdu iš ryžių. Tai vienas stipriausių tradicinių japoniškų alkoholinių gėrimų, tačiau jo stiprumas-vos 11-14 proc.

Salyklas
Tai išmirkyti, sudaiginti, pakepinti ir sugrūsti miežių grūdai. Daigintuose miežiuose atsiranda fermentų, kurie grūdų krakmolą paverčia cukrumi. Salyklas vartojamas alaus ir viskio gamybai, jo ekstraktų maišoma į gėrimus, pyragus, pudingus ir duonos tešlą.
Sangrija
Ispaniškas silpnas alkoholinis gėrimas gaminamas iš raudonojo vyno, šviežių vaisių ir jų sulčių, brendžio ir likerio. Ruošiant sangrija raudonąjį vyną galima pakeisti baltuoju, kad gėrimas būtų gaivesnis, galima įmaišyti gazuoto vandens arba paprastą vyną pakeisti putojančiu.

Sėlenos
Tai šalutinis miltų ir kruopų gamybos produktas -grūdų luobelės, atskiriamos malant grūdus. Sėlenos gaunamos kių grūdų: rugių, kviečių, ų, kukurūzų ir ryžių. Smulkin-sėlenos vartojamos kaip priedas kepiniams, norint juos papildyti skaidulinėmis medžiagomis.

Sepija
Rytų virtuvės karaliene tituluojama soja – be galo universalus augalas. Dėl baltymų, kurie labai artimi gyvulinės kilmės baltymams, soja dar vadinama „augaline mėsa".
Soja – pupinių augalų šeimai priklausantis vienmetis žolinis augalas. Lotyniškas augalo pavadinimas Glicine ki-ęs iš graikų kalbos žodžio glikos -saldus, nes jo šaknys saldaus skonio. Sojų vaisiai – pailgos ankštys, <uriose slypi vos 1-4 žirnio didu-
mo pupelės. Jos būna šviesiai rudos, geltonos, juodos, raudonos ir margos. Skiriamos kultūrinės ir laukinės sojų pupelių rūšys. Pirmosios tinkamos valgiui gaminti, yra švelnaus riešutų skonio, jose daugiau baltymų ir mažiau riebalų nei laukinėse rūšyse.
Manoma, kad soja kilusi iš Pietryčių

Sidras
Silpnas alkoholinis gėrimas, gaminamas iš raugintų obuolių ar kriaušių sulčių. Sidras būna putojantis ir neputojantis. Saldžia-rūgščio skonio gėrimas puikiai atgaivina, todėl dažniausiai geriamas karštomis vasaros dienomis. Sidru gardinami mėsos, paukštienos, žuvies patiekalai ir desertai.
Silkė
Sūrių vandenų žuvis sodrios spalvos, gardžiai kvepiančia, minkšta ir riebia mėsa. Silkė dažniausiai valgoma sūdyta arba marinuota. Šviežia žuvis kuo puikiausiai tinka virti ar kepti

Šaltinis: Japoniška Sakė

Žymės: