Meditacijos galia

Meditacija ir Rytų tradicijos vakariečius masina jau seniai. Pastaraisiais metais Rytų „sindromas" tapo kone masiniu reiškiniu. Nustatyta, kad vien Amerikoje meditaciją praktikuoja beveik penkiolika milijonų žmonių. Ji, kaip labai veiksmingas relaksacijos būdas, siūloma mokyklose, kalėjimuose, įstaigose… Meditacijos naudą pripažįsta netgi skeptiškai nusiteikę ir amžiais linkę abejoti mokslininkai.

TYRIMAIS NUSTATYTA
Dar 1970-aisiais Harvardo profesorius H. Bensonas patvirtino, kad medituojančio žmogaus organizmas sunaudoja 17 proc. mažiau deguonies, o smegenyse ima gamintis beveik dvigubai daugiau laimės hormonų endorfinų.
Moksliškai patvirtinta ir tai, kad meditacija, derinama su joga ir vegetarine mityba, išvalo kraujagysles nuo riebalų ir mažina insulto bei cukrinio diabeto riziką, padeda ilgiau išlikti jauniems.

Pasak Amerikos mokslininkų, meditacija moterims padeda atsikratyti gimdymo skausmų. Tos, kurios gimdydamos meditavo, teigia, kad gimdymas yra ne košmaras, o malonus prisiminimas.
Daliano (Kinija) ir Oregono (JAV) universitetų mokslininkų grupė eksperimento būdu ne tik ištyrė, bet ir pagrindė teigiamą meditacijos poveikį mąstymui per stresines situacijas. Jų atliktas eksperimentas parodė, kad prieš egzaminus meditaciją pasitelkusių studentų kraujyje buvo mažiau streso hormonų, be to, jų reakcija buvo kur kas geresnė, jie galėjo lengviau susitelkti ties užduotimis ir pan. Eksperimento išvada tokia: meditacija yra natūralus, lengvas ir patikimas būdas suvaldyti stresą, baimę bei nerimą. •Viskonsino medicinos koledžo ir Maharishi universiteto (Ajova) tyrimas atskleidė dar vieną dalyką: meditacija gali padėti sumažinti širdies ligomis sergančių pacientų skaičių bei jų mirtingumą. Ypač ji naudinga hipertonikams, nes mažina kraujospūdį. Gerai įvaldyta tam tikra meditacijos technika gali net atstoti kraujospūdį mažinančius vaistus.

Šaltinis: Meditacijos galia

Žymės: