► Šuniuko Dresavimas

Šuniuko dresavimas
Klausimas: Labai mylime šunis, tad pasiėmėme 6 mėnesių šuniuką iš prieglaudos, tačiau jis kelia mums daug rūpesčių – kandžiojasi (neagresyviai, bet vis dėlto…), graužia baldus, loja be reikalo, šokinėja ant žmonių. Kaip mums elgtis?
Kinologo atsakymas: kai kuriuos nemėgstančius gyvūnų žmones gal ir įžeidžia šunų ir vaikų auklėjimo palyginimas, tačiau iš tikrųjų šuniuko dresavimas ir auklėjimo pagrindai yra tarsi nurašyti nuo pedagogikos vadovėlio. Be to, pasak specialisto, su vaikais mokantys elgtis žmonės neretai puikiai susitvarko net su problemiško elgesio šunimis ir atvirkščiai.
Jūsų atveju nereikėtų pamiršti, kad šuniukas dar yra visai jaunas, vos įkopęs į paauglystę, be to, Iš prieglaudos, tad neaišku, kiek laiko buvo prie mamos, iš kurios turėjo gauti socializacijos pagrindus. Beje, praleisti ir svarbiausi mėnesiai (iki pusės metų), kai prie šuniuko auklėjimo turi prisidėti ir žmogus, tačiau nenusiminkite – ne viskas prarasta.
Nepaminėjote, ar šuniukas panašus į kokios nors veislės atstovą. Jeigu taip, reikėtų pasidomėti tos veislės šunų charakterio ypatybėmis, ar jie nėra hiperaktyvūs ir kaip su tuo „kovojama”.
Vienas pagrindinių šuniuko dresavimo principų – neleisti jam mažam daryti to, ko nenorėtumėte, kad darytų užaugęs. Drausti šiuos dalykus reikia nepiktai, tačiau griežtai ir nuosekliai. Jei šuniukas, vos įėjus pro duris, cypdamas puola ant kaklo, trumpai su juo pasisveikinkite, bet parodykite, kad toks audringas jausmų protrūkis jums nėra malonus – paeikite į šalį, sustabdykite jį žvilgsniu ir žodžiais. Ir jokiu būdu neskatinkite augintinio taip elgtis.

Šuniukas
Dar prieš parsinešant šuniuką į namus, su šeima derėtų nuspręsti, kas ateityje augintiniui bus galima, o kas – ne, ir niekada nedarykite išimčių. Be to, pasirūpinkite, kad visi šeimos nariai elgtųsi vienodai. Kitas gerų santykių su šeima ir aplinkiniais garantas – išaiškinimas dar jaunam šuniukui, kas yra šeimos galva (gaujos vadas) ir kokią vietą tos šeimos hierarchijoje užima pats šuo (būtent -paskutinę). Tai ypač svarbu, kai šuo yra iš stambiųjų, bet kartais ir mažiukai sugeba užlipti ant galvos.
Paradoksalu, tačiau tik pripažinęs šeimininko viršenybę šuo jam paklus ir iš nenaudėlio taps paklusniu ir lengvai dresuojamu šunimi.
Taip pat nereikėtų pamiršti, kad jaunam šuniui reikia daugiau dėmesio ir laiko. Jeigu tokio amžiaus šuniukas bus paliktas savo nuožiūrai, žinoma, jis imsis namie„ardomosios veiklos”. Su juo reikėtų daugiau būti lauke, kad jis nekrėstų šunybių namuose, taip pat dresuoti žaidimų forma – mokyti atpažinti šeimos narius vardais, pratinti ką nors atnešti, peršokti, sugauti, ateiti. Užuot lakstę paskui augintinį ir graudžiai maldavę sustoti, atvirkščiai, kartais apsisukite ir pradėkite eiti priešinga kryptimi, kad šuniukas įprastų dairytis, kur šeimininkas, o ne šeimininkas lakstytų paskui jo uodegą.
Tikroji dresūra pradedama ne anksčiau nei šuniukui sukanka 7-8 mėnesiai. Jeigu jo charakteris sudėtingesnis, vertėtų kreiptis į specialistus.
Šaltinis: Šuniuko Dresavimas