Kaip Rašyti CV

 Kaip tinkamai parašyti gyvenimo aprašymą (CV) ?

  Gyvenimo aprašymas (CV) (lot.- curriculum vitae) –  tai būtinas dokumentas, norint prisistatyti darbo rinkai. Jame pateikiama trumpa autobiografija ir darbdaviui reikalinga informacija. CV sukūrimas gali būti svarbus žingsnis jūsų karjeroje. Svarbiausias CV tikslas – sudominti darbdavį taip, kad jis pakviestų Jus pokalbiui. 

Gyvenimo aprašyme reikia akcentuoti tik tai, kas svarbiausia ir labiausiai susiję su būsimu darbu. Gyvenimo aprašymas turi tilpti 1-2 A4 formato lapuose. Geriausia, kai gyvenimo aprašymą rašo pats pretendentas į laisvą darbo vietą, tuomet CV būna autentiškas ir nuoširdus.

Pritaikykite CV darbui, kurį norite gauti !

Kiekvieną kartą prieš išsiųsdami darbdaviui, atidžiai patikrinkite CV ir įsitikinkite, ar jame pateikiama informacija tikrai tinka nustatytiems reikalavimams. Pabrėžkite savo privalumus, atsižvelgdami į specifinius būsimo darbdavio reikalavimus. Žinios apie įmonę padės Jums pritaikyti CV siekiamai darbo vietai.

Dėmesio! Nesistenkite dirbtinai išpūsti savo CV – jei taip padarysite, tai gali išaiškėti pokalbio metu.

Rekomenduojamos CV dalys:

  • Biografiniai (asmeniniai) duomenys
  • Išsilavinimas (galima sukeisti vietomis su darbo patirtimi)
  • Darbo patirtis
  • Įgūdžiai
  • Laisvalaikis
  • Rekomendacijos (jos nėra būtinos)

Užbaigę CV, atidžiai jį patikrinkite, ištaisykite visas gramatikos klaidas bei įsitikinkite, kad mintys išdėstytos aiškiai ir nuosekliai.

Paprašykite, kad kas nors perskaitytų Jūsų parengtą CV, kad įsitikintumėte, ar jis tikrai informatyvus ir lengvai suprantamas!