Eglutės Vazonuose

Nukirstų eglučių gaila, nes po švenčių jas telieka išmesti.O pasodintas vazone galima pasodinti miške arba sodyboje ir netgi pasilaikyti kitiems metams. Tereikia sudaryti medeliams tinkamas sąlygas peržiemoti.

Jeigu turite galimybę, papuoštą eglutę laikykite vėsioje patalpoje. Geriau nestatykite jos arti radiatorių, židinio ar ant šildomų grindų, nes medelis pabus iš žiemos miego ir per anksti pradės leisti ūglius, sukraus pumpurus. Tada eglės negalėsite išnešti nei į balkoną, nei į terasą, nes bus neatspari šalčiui.

Po švenčių
■ Medelį kuo greičiau nupuoškite ir perkelkite į vėsią (tinkamiausia temperatūra – 0°C) patalpą, pavyzdžiui, verandą, įstiklintą balkoną, rūsį, garažą, sandėliuką. Jeigu kelias savaites kambaryje laikytą spygliuotį iškart išnešite į lauką, jis gali žūti.
■ Eglės, pasodintos dideliuose vazonuose, lengviau ištveria šaltį. Jeigu žiemą nespaudžia didesnis šaltukas, juos užtenka apvynioti storu vilnoniu audiniu, uždengti šiaudais arba eglišakėmis.
■ Deja, medeliai paprastai užauginami ar susodinami į gana mažus plastikinius indus, nes tokius paprasčiausiai lengviau parsinešti namo. Kad eglės šaknys žiemą juose neiššaltų, ją geriau palikite žiemoti vėsioje patalpoje arba prieš išnešdami į lauką gerai apšiltinkite iš šonų ir apačios. Pirmiausia vazoną su medeliu įdėkite į didelę medinę dėžę arba maišą (jį galite ir pačios pasiūti), tada į tarpus pridėkite šiltinamosios medžiagos: sausų lapų, mineralinės vatos, putplasčio, nereikalingų drabužių, suglamžytų laikraščių, pjuvenų ar šiaudų. Po dėže ar maišu dar pakiškite kelias medines arba putplasčio plokštes. Jeigu žiema labai šalta, stora medžiaga, popieriumi arba daržo plėvele uždenkite ir eglės šakas. Negalima eglės šakų dengti medžiagomis, kurios nepraleidžia oro, pavyzdžiui, polietilenu, nes pradės pūti.

■ Jeigu oras šiltas, o žemė nelabai įšalusi ir įmanoma iškasti gilią duobę, medelį su vazonu galite "pasodinti" lauke. Dirvos paviršių aplink eglę užberkite durpėmis, užden-kite^eglių šakomis.
Žiemojančius medelius kartą per mėnesį pa-• laistykite šaltu, panašios į oro temperatūros, vandeniu.
Į nuolatinę vietą -ankstyvą pavasarį

Vėsioje patalpoje ar balkone peržiemojusią eglę nuolatinę vietą sodinkite kart, kai atšils žemė. Prieš tai nuimkite visas šiltinamąsias medžiagas, medelį pradėkite reguliariai laistyti minkštu, gerai nusistovėjusiu vandeniu. Vasaros pradžioje, kai eglė išleis ūglius, patręškite spygliuočių trąšomis.
Persodinta eglė būna gana silpna, todėl ją reikia saugoti nuo deginančių pavasario saulės spindulių.

Kitokia eglutė
Eglutę namuose galima turėti ištisus metus – tereikia įsigyti kambarinį spygliuotį. Pavyzdžiui, kiparisą arba araukariją.

Kiparisas (Cupressus macrocarpa)

Kambaryje galima auginti šio augalo veislę "Gold-crest". Tereikia šį kiparisą sujudinti ir namuose pasklinda malonus citrinų kvapas. Mėgsta vėsą, gaivų orą, o pernelyg šiltoje patalpoje išstypsta ir praranda gražią formą. Vasarą šį augalą reikia gausiai laistyti, o žiemą -saikingai. Kai oras atšyla, galima išnešti į lauką Ir laikyti iki vėlyvo rudens. Geriausiai jaučiasi derlingoje, rūgštokoje dirvoje (pH -5,5-6,5). Reikia saugoti nuo skersvėjų.

Araukarija (Araucaria)

Šis augalas – ilgaamžis, gali užaugti iki pat lubų.
Geriausiai jaučiasi vėsioje patalpoje (temperatūra -5-12°C), tuomet jų nereikia dažnai laistyti – tik tuomet, kai Išdžiūsta dirvos paviršius. Dėl drėgmės pertekliaus pradeda nykti apatinės šakos. Nelabai šiems augalams patinka ir šiluma – jie pradeda džiūti, labai ištįsta ir neatrodo gražiai. Kad araukarija augtų taisyklingos formos, vazoną su augalu reikia kas savaitę pasukti. Nereikėtų vazono statyti arti sienos ar spintos – šakos, kurios remsis į "kliūtį", nustos augti.

Šaltinis: Eglutės Vazonuose