Ledų gamyba

Ledai yra labai specifiškas maisto produktas. Visų pirma tai labai greitai savo prekinę išvaizdą prarandantis produktas, taigi jo gamybos ir laikymo sąlygos turi labai tiksliai atitikti reikalavimus. Antra, ledų pasirinkimas yra labai didelis, taigi tai dar viena priežastis, kodėl pagaminti ledai turi būti labai aukštos kokybės.

Higiena. Ledus gaminančiose įmonėse turi būti ypatinga švara ir tvarka. Balti chalatai, kepurėlės, kaukės ant veido yra neatsiejama kasdienybės dalis. Viskas prasideda nuo recepto Pirmiausia technologai sudaro receptūrą, kurioje surašomi visi į ledus įeinantys produktai ir jų kiekiai. Nusprendus gaminti tos rūšies ledus, pagal receptą tam tikri skystų produktų kiekiai pilami į specialias talpas, iš sandėlio išduoti sausi ingredientai keliauja į gamybos cechą.

Gamybos pradžia. Pirmiausia talpose sumaišomas pienas, grietinėlė, ištirpintas sviestas, vanduo. Jei ledai vaisiniai – pilama natūralių sulčių koncentrato. Visi sausi produktai (cukrus, kakava, sauso pieno milteliai, dažai, želatina, stabilizatoriai ir kt.) pilami į specialų aparatą – inžektorių, iš kur nukeliauja į skystų produktų talpas. Ten viskas vėl sumaišoma. Gauta masė pasterizuojama (kaitinama iki 80-90°C temperatūros), atvėsinama (iki 6-8°C) ir homogenizuojama (riebalai suskaldomi į mažesnes daleles). Šį mišinį jau beveik galima vadinti ledais.

Ledai įgauna formą Toliau mišinys vamzdžiais transportuojamas į fasavimo cechą. Čia laboratorijos darbuotojai nuolat tikrina jo išplakimo laipsnį. Kiekvienos ledų rūšies jis vis kitoks. Masę pilant į kaušelius, kartu įleidžiama ar įpilama įvairių priedų – džemo, karamelės, glaisto, įdarų, riešutų, vaisių.

Greičiausiai esate valgę vaisinių ledų su pagaliuku. Jie fasuojami taip: mišinio pilama į tam tikras formas, iš viršaus įkišamas pagaliukas. Ledai greitai atšaldomi iki – 6-8°C temperatūros, išimami iš formų ir sufasuojami. Pagaminti ledai keliauja į didžiulius šaldytuvus, kur laikomi -20-25°C temperatūroje. Tokios temperatūros jie turi pasiekti ir pirkėją.

Šaltinis: Ledų gamyba